Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Minint diplomatinių santykių de jure 100-metį Lietuvoje lankysis Estijos Prezidentė

2021-03-02

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kovo 3 d. priims darbo vizito į Lietuvą atvykstančią Estijos vadovę Kersti Kaljulaid. Estijos Prezidentės vizitas skirtas Lietuvos ir Estijos diplomatinių santykių de jure 100-mečiui paminėti.

Kovo 3 d., 9.30 val., Prezidentūros vidiniame kieme vyks oficiali pasitikimo ceremonija, vėliau Estijos Prezidentė Kersti Kaljulaid pasirašys Lietuvos Prezidento Garbės svečių knygoje.

Uždarame dvišaliame Prezidentų ir išplėstiniu formatu vyksiančiame šalių delegacijų susitikimuose bus kalbama apie kovą su pandemija ir priemones jos padariniams įveikti, dvišalį, Baltijos, Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) bendradarbiavimą, saugumo ir gynybos klausimus, NATO. Taip pat bus aptariama padėtis Baltarusijoje ir Rusijoje, Rytų partnerystės darbotvarkė, elektros energijos nepirkimo iš nesaugios Astravo AE klausimas, taip pat galimybės paspartinti sinchronizacijos projekto įgyvendinimą.

Vėliau, 10.50 val., numatoma nuotolinė Prezidentų spaudos konferencija. 

Po susitikimo su Prezidentu Estijos vadovė padės gėlių prie paminklo Lietuvos laisvės kovotojams, lankysis Europos humanitariniame universitete, susitiks su Seimo Pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen ir Ministre Pirmininke Ingrida Šimonyte.

Informacija žiniasklaidai

Dėl pandemijos ribojimų žiniasklaidos atstovai į vizito susitikimus nebus įleidžiami. Oficialiomis nuotraukomis ir vaizdo įrašais bus pasidalinta įprastais Prezidentūros kanalais.

Nuotolinę Prezidentų spaudos konferenciją transliuosime internetu. Transliacijos nuoroda žurnalistams bus išplatinta el. paštu kovo 3 d. rytą.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.03.02 10:28

Atgal