Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos Prezidentas: rėmėme ir toliau remsime Ukrainos euroatlantinę integraciją

2019-11-27

Šiandien Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Ukrainos vadovu Volodymyru Zelenskiu. Dvyliktosios dvišalės Prezidentų tarybos susitikime pasirašyta bendra Prezidentų deklaracija, kurios tikslas – apibrėžti Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo prioritetus ateinantiems metams. Planuojama išskirtinį dėmesį skirti dvišaliams politiniams ir ekonominiams santykiams, saugumo ir gynybos klausimams, Ukrainos euroatlantinei integracijai, bendradarbiavimui energetikos, inovacijų, transporto ir socialinės politikos srityse.

„Su Ukraina bendraujame itin glaudžiai, net broliškai. Palaikome Ukrainos teritorinį vientisumą ir nepripažįstame Krymo aneksijos. Suprantame iššūkius, su kuriais susiduria šalis, todėl aktyviai prisidedame prie taikos Ukrainoje siekio, teikdami humanitarinę pagalbą nukentėjusiesiems nuo konflikto Donbase. Įvykiai Ukrainoje – tarsi gyva žaizda, kuri mums primena skaudžią mūsų pačių istoriją, netikrumą ir baimę dėl šalies nepriklausomybės, išgyventus prieš 28-erius metus“, – po susitikimo sakė Prezidentas. 

Šalies vadovai tarėsi gynybos ir saugumo klausimais, aptarė situaciją Rytų Ukrainoje, pasirengimą Normandijos ketverto susitikimui, santykius su Rusija. Lietuvos Prezidentas pabrėžė nekeičiantis nuostatos tęsti sankcijas Rusijai tol, kol nebus įgyvendinti Minsko susitarimai ir tęsis Krymo aneksija.

Susitikime sutarta stiprinti bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje ir įsitraukimą į Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados veiklą. Šią iniciatyvą liudija dvi tarpinstitucinės deklaracijos, pasirašytos Prezidentūroje. Viena jų apibrėžia bendradarbiavimą kibernetinio saugumo, kita – elektroninės atpažinties srityje. Taip pat inicijuotas susitarimas dėl bendradarbiavimo sprendžiant jaunimo ir vaikų teisių klausimus.

„Su Ukrainos Prezidentu sutarėme, kad būtina siekti ilgalaikių ir ambicingų tikslų įgyvendinant ES Rytų partnerystės iniciatyvą. Lietuva palaiko kuo didesnę Ukrainos sektorinę integraciją su ES tokiose srityse kaip energetika, skaitmeninė ekonomika, teisė, vidaus politika. Taip pat tikimės glaudesnio bendradarbiavimo muitų klausimu“, – teigė Lietuvos Prezidentas. Jis akcentavo, kad Lietuva aktyviai rėmė ir rems Ukrainos reformų tvarumą ir negrįžtamumą, o jas įgyvendinti ragina vadovaujantis geros valdysenos, skaidrumo ir teisės viršenybės principais.

Šalies vadovų susitikime skirta laiko strateginių energetikos ir transporto projektų aptarimui, branduolinės saugos, dujų tinklų sujungimo su ES tinklais, atsinaujinančios energetikos temoms. Aptarta Ukrainos reformų konferencijos, vyksiančios 2020 m. liepos 6–7 dienomis Vilniuje, organizavimo eiga.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.11.27 13:08

Atgal