Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuvos ir Lenkijos Prezidentai aptarė situaciją Ukrainoje

2021-04-16

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda. Pokalbis skirtas situacijai prie Ukrainos ir Rusijos sienos aptarti, suderinti valstybių bendrus veiksmus NATO, ES ir regioniniu lygiu, siekiant Rusiją atgrasyti nuo situacijos eskalavimo.

„Raginame Rusiją nedelsiant atitraukti pajėgas nuo Ukrainos-Rusijos sienos, įgyvendinti Minsko susitarimus ir bendradarbiauti su Ukraina remiantis tarptautine teise ir abipuse pagarba“, – sakė Lietuvos Prezidentas.

Abiejų valstybių vadovai aptarė santykių stiprinimą su JAV, pradėjus darbą naujajai JAV Prezidento administracijai. Tartasi, kaip aktyviau įtraukti šią NATO sąjungininkę, sprendžiant aktualius regioninio saugumo klausimus.

Pokalbio metu dėmesio skirta kitą savaitę vyksiančiam klimato kaitos viršūnių susitikimui Vašingtone. Šiame kontekste Lietuvos vadovas atkreipė dėmesį į nesaugią Astravo AE ir pažymėjo, kad būtina užtikrinti tarptautinį branduolinės saugos ir aplinkos apsaugos reikalavimų laikymąsi.

Prezidentai aptarė pandemijos situaciją valstybėse ir vakcinavimo pažangą šalyse.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.04.16 17:27

Atgal