Lietuvos Respublikos Prezidentas

Lietuva ir Estija sutarė siekti didesnio finansavimo iš ES biudžeto Baltijos šalims

2020-07-09

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda telefonu kalbėjosi su Estijos Ministru Pirmininku Jüriu Ratasu. Pokalbyje aptarti šiuo metu aktualiausi klausimai: pasirengimas artėjančioms deryboms Europos Vadovų Taryboje liepos 17 d., Astravo AE saugumo užtikrinimo ir elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentine Europa projekto eiga, kova su dezinformacija ir bandymais perrašyti istoriją.

Lietuvos vadovas su Estijos Ministru Pirmininku aptarė šalių derybines pozicijas dėl Daugiametės finansinės programos ir Europos gaivinimo fondo finansavimo. Vadovai sutarė derybose siekti tiesioginių išmokų ūkininkams konvergencijos, didesnio finansavimo Sanglaudos politikai ir projekto „Rail Baltica“ įgyvendinimui. Taip pat vadovai atkreipė dėmesį į didesnio finansavimo kariniam mobilumui užtikrinimo svarbą.

Lietuvos Prezidentas ir Estijos Ministras Pirmininkas kalbėjosi apie branduolinę saugą regione ir Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentine Europa projekto įgyvendinimo eigą. Prezidentas padėkojo Estijai už palaikymą, siekiant ES dėmesio spręsti Astravo AE saugumo klausimus, taip pat už palaikomą iniciatyvą, kad elektra, pagaminta nesaugiose elektrinėse, nepatektų į ES vidaus rinką.  

Pokalbio metu vadovai sutarė aktyviai bendradarbiauti, kovojant su Rusijos pastangomis perrašyti istoriją, reabilituoti Molotovo–Ribentropo paktą ir slaptuosius protokolus, taip bandant suklaidinti Vakarų visuomenę ir kvestionuoti tarptautinės teisės pagrindus.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.07.09 13:11

Atgal