Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Įteikti skiriamieji raštai Lietuvos ambasadoriams Vengrijoje ir JAE

2019-08-06

Antradienis, rugpjūčio 6 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriams Vengrijoje ir Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Prezidentas ambasadoriumi Vengrijoje paskyrė Vytautą Pinkų, o Jungtiniuose Arabų Emyratuose – Edminą Bagdoną.

Prezidento pokalbio su naujuoju ambasadoriumi Vengrijoje metu aptarti dvišaliai ekonominiai santykiai, kuriems, pasak šalies vadovo, esminę įtaką turi abiejų šalių pozicijos ir bendradarbiavimas transatlantiniame ir europiniame kontekste. Kalbant apie gynybos ir saugumo klausimus, Prezidentas akcentavo atsakingą Vengrijos poziciją užtikrinant regiono saugumą. Šalis dalyvauja oro policijos misijose ir pratybose Baltijos šalyse.

Susitikime su naujuoju ambasadoriumi Jungtiniuose Arabų Emyratuose daugiausia dėmesio skirta dvišalių ir regioninių ryšių stiprinimo prekybos, energetikos ir inovacijų srityse klausimams. Lietuvos ambasada Abu Dhabyje – pirmoji Lietuvos diplomatinė atstovybė Persijos įlankos šalyse. Prezidentas išreiškė viltį, kad, toliau nuosekliai plėtojant ekonominę diplomatiją, bus plečiamos rinkos lietuviškų prekių eksportui. Augant abipusiam piliečių susidomėjimui kultūromis ir bendrais verslo, turizmo ir švietimo projektais, abiejų valstybių ryšių plėtra įgis pagreitį.

Lietuvos ambasadorius Vengrijoje V. Pinkus pastaruoju metu ėjo Užsienio reikalų ministerijos Personalo departamento direktoriaus pareigas. Yra dirbęs ambasadoriumi Islandijoje, Danijoje, Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento direktoriumi. Ambasadorius kalba angliškai ir rusiškai.

Lietuvos ambasadorius Jungtiniuose Arabų Emyratuose E. Bagdonas pastaruoju metu ėjo Lietuvos Respublikos nepaprastojo ir įgaliotojo ambasadoriaus Izraelyje pareigas. Seniau dirbo Užsienio reikalų ministerijos Rytų kaimynystės politikos departamento direktoriumi, nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Baltarusijoje. E. Bagdonas šneka čekų, lenkų, slovakų, serbų, ukrainiečių, rusų, anglų, italų ir baltarusų kalbomis.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.08.19 09:55

Atgal