Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Į Lietuvą atvyksta Latvijos Prezidentas

2019-10-02

Trečiadienis, spalio 2 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda rytoj, spalio 3 d., susitiks su darbo vizito į Lietuvą atvykstančiu Latvijos Respublikos Prezidentu Egilu Levitu.

Susitikime numatyta aptarti dvišalių santykių aktualijas, tarp jų Prezidento pasiūlytus trišalius Baltijos šalių vadovų susitikimus, ir baltų tautų paveldo išsaugojimo klausimus. Daug dėmesio bus skiriama regioniniam Baltijos šalių saugumui ir pasirengimui būsimajam NATO vadovų susitikimui.

Prezidentai aptars ir infrastruktūros projektus: elektros tinklų sinchronizacijos, „Rail Balticos“ įgyvendinimo eigą. Valstybių vadovai taip pat kalbės energetikos nepriklausomumo, bendro atsako dėl netoli Lietuvos sienos statomos Astravo atominės elektrinės bei transatlantinio bendradarbiavimo energetikos saugumo srityje stiprinimo temomis.

Dvišaliu formatu bus aptartos pozicijos dėl svarbiausių Europos Sąjungos darbotvarkės klausimų – naujos finansinės perspektyvos, Rytų partnerystės, „Brexito“ pasekmių ir mobilumo paketo.

Tai atsakomasis Latvijos vadovo vizitas į Lietuvą, praėjus beveik dviem su puse mėnesio po Prezidento Gitano Nausėdos vizito į Rygą. Abu vadovai taip pat buvo susitikę rugpjūčio 23 d. Lietuvos ir Latvijos pasienyje minint Baltijos kelio 30-ąsias metines.

Vizito Vilniuje metu Latvijos Prezidentas pagerbs žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą, padėdamas vainiką prie Laisvės gynėjų paminklo Antakalnio kapinėse.

Po šalių vadovų susitikimo, 13.30 val. Prezidentūros žiniasklaidos centre vyks spaudos konferencija.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2019.10.02 09:14

Atgal