Lietuvos Respublikos Prezidentas

Efektyvios aplinkosaugos pagrindas – neišvengiama atsakomybė už taršą

2020-01-24

Laikydamas aplinkos apsaugą ir jos išsaugojimą ateities kartoms vienu iš valstybės prioritetų, Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda siekia efektyvios valstybinės kontrolės sistemos. Be kitų pokyčių, tam reikia, kad teisinių pažeidimų aplinkos srityje tyrimas būtų efektyvesnis, jie būtų greičiau išaiškinami ir užkardomi, o pažeidėjams taikoma atsakomybė – adekvati ir neišvengiama.

Šiuo tikslu Prezidentūroje penktadienį surengtas Prezidento patarėjų, Teisingumo ministerijos, Aplinkos ministerijos, Aplinkos apsaugos departamento, Aplinkos apsaugos agentūros, Generalinės prokuratūros ir ikiteisminio tyrimo institucijų atstovų susitikimas.

Susitikimo dalyviai apžvelgė administracinės atsakomybės taikymą aplinkos srityje ir nusikalstamų veikų aplinkai teismų praktiką, taip pat aptarė problemas, kylančias baudžiamosiose bylose, nustatant ir įrodinėjant žalos aplinkai dydį. Diskusijos metu iškeltas klausimas, kokios priemonės ateityje padėtų užtikrinti efektyvesnį neteisėtų veikų aplinkai tyrimą.

Svarstant apie neteisėtų veikų aplinkos srityje prevenciją, prieita prie išvados, kad svarbu užtikrinti sklandų ir efektyvų tarpinstitucinį bendradarbiavimą, nustatant galimas pažeidimų rizikas.

Bendrai sutarta, kad teisinės atsakomybės už administracinius nusižengimus ir nusikaltimus neišvengiamumas priklauso nuo visų atsakingų institucijų bendro susitelkimo ir nuo atsakingai bei kvalifikuotai atliekamų savo pareigų.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.01.24 13:47

Atgal