Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentas: švietimo susitarimo įgyvendinimas turi būti sustiprintas tvaresniu finansavimu

2021-11-24

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene, ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite, LR Seimo Švietimo ir mokslo komiteto primininku Artūru Žukausku ir mokslo bendruomenės atstovais aptarė mokslo ir eksperimentinių tyrimų (MTEP) finansavimo klausimus. 

Susitikime buvo aptartas didėjantis finansavimas švietimui, naujos kartos Lietuvos plane ir pažangos programose numatytos veiklos, susijusios su MTEP veiklomis, inovacijų agentūros steigimu. Šalies vadovas akcentavo, kad būtina užtikrinti tvarų finansavimą tiek švietimui, tiek mokslui, nes taip galima išlaikyti veiklų tęstinumą.

„Rugsėjo mėnesį pasirašytas Nacionalinis susitarimas dėl švietimo yra didelis laimėjimas, į jį daug vilčių ir lūkesčių deda švietimo ir mokslo bendruomenės, todėl jis turi būti vykdomas visa apimtimi. Noriu pabrėžti, kad yra svarbu didinti finansavimą švietimui, tačiau nevalia likimo valiai palikti mokslo. Nors kitais metais MTEP skiriamos papildomos ES fondų lėšos, visgi negalime kliautis tik projektiniais pinigais – turime šią sritį laikyti prioritetu ir rasti galimybę nuosekliai didinti finansavimą iš valstybės biudžeto lėšų“, – teigė Prezidentas. 

Susitikime šalies vadovas akcentavo, kad būtina vykdyti rugsėjo pradžioje pasirašyto Nacionalinio susitarimo dėl švietimo įsipareigojimus. Prezidentas pabrėžė, kad susitarime dėl švietimo yra numatoma iki 2024 metų MTEP biudžeto asignavimus padidinti iki 0,75 proc. nuo 0,3 proc. Pasak šalies vadovo, nevertinant BVP augimo prognozių, tam per trejus metus papildomai reikėtų skirti apie 210 mln. eurų arba apie 69 mln. eurų kasmet, tačiau šių metų biudžeto asignavimuose, neįskaičiuojat ES fondų lėšų, yra numatyta 23 mln. eur suma. 

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.11.24 16:48

Atgal