Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentas sveikina Konstitucijos dienos proga: pagrindinį valstybės įstatymą turime puoselėti kasdien

2021-10-25

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį dalyvavo renginiuose, skirtuose 29-ųjų Konstitucijos metinių progai paminėti. Vienas jų – Prezidentūroje surengta jau tradicija tampanti diskusija aktualiausiais Lietuvos konstitucinės teisės klausimais.

Diskusijoje „Lietuvos Respublikos Konstitucija ir žmogaus teisės“ Prezidentas kartu su teisės mokslininkais ir praktikais aptarė žmogaus teisių įtvirtinimą Lietuvos teisės sistemoje ir žmogaus teisių apsaugos iššūkius. Ekspertai dalijosi idėjomis, kaip užtikrinti žmogaus teisių apsaugą pastarojo meto iššūkių kontekste.

„Mūsų Konstitucija įtvirtina aukščiausius tarptautinius žmogaus teisių standartus. Nei Konstitucijoje, nei kitame teisės akte nėra išsamaus ir baigtinio žmogaus teisių ir laisvių sąrašo. Tai mums – ir kasdieninis iššūkis, ir galimybė plėtoti žmogaus teisių sampratą ir turinį, kad jie atitiktų šiuolaikinės visuomenės poreikius“, – sakė Prezidentas.

Pasak šalies vadovo, ilgainiui tam tikros Konstitucijos teksto korekcijos – neišvengiamos, jos užtikrina ne tik teisės sistemos, bet ir visos valstybės augimą.

Valstybės vadovas pabrėžė, kad Lietuvos sėkmė, užtikrinant žmogaus teises, didele dalimi priklausys nuo to, kaip įgyvendinsime pagrindinį šalies įstatymą.

Anot Prezidento, žmogaus teisės negali pažeisti kito teisių, kaip ir visuomeninių vertybių, kurių pagrindu gyvuoja politinė tauta, – viešasis interesas turi būti nuolat derinamas su žmogaus interesais. Pasak šalies vadovo, ieškant pusiausvyros, ypač didelė atsakomybė tenka politikams, teisininkams.

Prezidentas pirmadienį taip pat skaitys sveikinimo kalbą Konstitucinio Teismo rengiamoje Konstitucijos dienos minėjimo šventėje.

„Ne tik iškilmingomis progomis, bet ir kasdieniame gyvenime turime prisiminti – laisvė turi būti nuolat puoselėjama ir ginama. Aktyvi Konstitucinio Teismo veikla užtikrina, kad konstitucinė teisė būtų plėtojama ir užimtų išskirtinę vietą Lietuvos teisės sistemoje“, – sveikinime teisėjams teigė šalies vadovas.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.10.25 13:05

Atgal