Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidento diena Šiaulių regione: įtraukusis ugdymas, žmonių su negalia iššūkiai ir susitikimas su Šiaulių medikais

2021-05-27

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, tęsdamas darbo dienų regionuose ciklą, ketvirtadienį lankėsi Šiaulių regione. Šiame vizite daugiausia dėmesio šalies vadovas skyrė žmonių su negalia atskirties mažinimui, įtraukiosios visuomenės kūrimui, susitiko su Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojais.

Išvakarėse nuotoliniu būdu susitikęs su Šiaulių regiono savivaldybių vadovais, Prezidentas ketvirtadienį Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje dalyvavo diskusijoje apie aukštųjų mokyklų indėlį kuriant Lietuvoje įtraukiąją visuomenę, aptarė aukštojo mokslo Šiaulių regione ateitį, taip pat apsilankė Kurtuvėnų regioninio parko žirgyne, kur Neįgaliųjų jojimo asociacija teikia hipoterapijos paslaugas vaikams su negalia.

Įtraukiosios visuomenės kūrimą Prezidentas aptarė diskusijoje Vilniaus universiteto Šiaulių akademijoje su Vilniaus universiteto rektoriumi prof. Rimvydu Petrausku, Šiaulių valstybinės kolegijos direktore Natalija Šedžiuviene, Šiaulių r. Dubysos aukštupio mokyklos direktoriumi Vaidu Baciu, Šiaulių akademinės bendruomenės, studentų atstovais, žmonių su negalia organizacijų atstovais, Šiaulių m. savivaldybės vadovais.

Pasak Prezidento, įvairiausioje atskirtyje palikdama daugelį žmonių su negalia, visuomenė skurdina pati save: „Daug ko neįmanoma išspręsti įstatymais, turime keisti savo požiūrį į žmones su negalia, kurie, deja, dažnai gyvena šalia mūsų neturėdami galimybių realizuoti savo gabumų.“

Susitikęs su Respublikinės Šiaulių ligoninės medikais, šalies vadovas kalbėjosi apie visą Lietuvą sukrėtusio įvykio ligoninėje aplinkybes, apie vykdomus Sveikatos apsaugos ministerijos veiksmus, taip pat apie priemones, kurių būtina imtis, kad situacija šioje ligoninėje pasikeistų iš esmės. Prezidentas pabrėžė, kad turi būti sukurti stiprūs ir efektyviai veikiantys antimobingo politikos instrumentai Lietuvoje. „Svarbiausia, kad žmonės kalbėtų, kad tie, kurie susiduria su mobingu, prabiltų apie jį. Tyla sudaro prielaidas blogiui toliau vešėti“, – sakė šalies vadovas.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.05.27 16:03

Atgal