Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentas susitiko su naujuoju Lietuvos banko valdybos pirmininku

2021-04-12

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį susitiko su pareigas pradėjusiu eiti Lietuvos banko valdybos pirmininku Gediminu Šimkumi. Susitikime aptartos prioritetinės Lietuvos banko veiklos kryptys ir artimiausio laikotarpio pirmininko darbai.

Lietuvos banko valdybos pirmininkas Prezidentui pristatė prioritetinius kadencijos darbus, kurie apima finansų sistemos stabilumo užtikrinimą, konkurencijos finansų sektoriuje didinimą, finansinių paslaugų prieinamumą, Lietuvos banko modernizavimą. Susitikime taip pat akcentuota būtinybė įveiklinti vietos kapitalo rinką, kurios prieinamumas smulkiajam ir vidutiniam verslui skatintų alternatyvas įprastiniams verslo kreditams. Neišnaudotą potencialą taip pat turi Lietuvos kooperatinės bankininkystės sektorius su plačiu regioniniu tinklu.

Lietuvos bankas yra sukaupęs didelį įdirbį kredito rinkos analizės klausimais, kuris turi būti realizuotas su konkrečiais siūlymais, kaip užkardyti ir sumažinti struktūrines kredito rinkos ydas, prastinančias kredito prieinamumą smulkiajam ir vidutiniam verslui.

„Akivaizdu, kad smulkiojo ir vidutinio verslo finansavimas yra vienas iš svarbiausių iššūkių Lietuvoje siekiant tvaraus ekonomikos augimo. Džiugu, kad naujasis Lietuvos banko valdybos pirmininkas turi idėjų ir ryžto imtis struktūrinių pokyčių“, – teigė Prezidentas, pridurdamas, kad nemažmeninio nacionalinio plėtros fondo (banko) kryptis yra vienas iš būdų, kuris taip pat aptartas susitikimo metu.

Susitikime kalbėta apie skaitmenizacijos atveriamas naujas galimybes veikti Lietuvos bankui efektyviau. Lietuvos banko valdybos pirmininkas pabrėžė, kad įdiegti modernūs technologiniai sprendimai paties Lietuvos banko veikloje, finansų rinkos dalyvių reguliacinės naštos sumažinimas, vieno langelio principo įgyvendinimas renkant finansų rinkos dalyvių ataskaitas – tai tik kelios iš Lietuvos banko, kaip institucijos, efektyvinimo ir modernizavimo krypčių.

G. Šimkui Prezidentas palinkėjo principingai ir sąžiningai eiti savo pareigas, savo žiniomis ir įgūdžiais prisidėti prie finansų sistemos stabilumo ir tvarios ekonomikos plėtros bei skatinti ekspertize paremtą dialogą su valdžia ir visuomene. Šalies vadovas tikisi, kad G. Šimkus veiks kaip vadovybė, sudarysianti esmines visos institucijos stiprėjimo prielaidas.

Vadovaudamasis Konstitucija ir Lietuvos banko įstatymu, Prezidentas Lietuvos banko valdybos pirmininko kandidatūrą teikia Seimui. G. Šimkus penkerių metų kadencijai į šias pareigas paskirtas nuo balandžio 7 dienos.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.04.12 14:52

Atgal