Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentas: Vilniaus regionas pasirengęs pradėti vakcinaciją jau šį sekmadienį

2020-12-21

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda su patarėjų komanda pirmadienį paskyrė Vilniaus regiono aktualijoms. Prioritetinis šalies vadovo dėmesys teko COVID-19 pandemijos valdymui ir pasiruošimui vakcinuoti gyventojus Vilniaus miesto ir Vilniaus rajono, Elektrėnų, Švenčionių, Ukmergės, Širvintų, Šalčininkų, Trakų rajonų savivaldybėse.

Prezidentas, nuotoliniu būdu susitikęs su aštuonių Vilniaus regiono savivaldybių merais, domėjosi, kokius pagrindinius iššūkius valdant pandemiją mato savivaldybės, kokius sprendimus reikia priimti, kad vakcinacija nuo pat pirmos dienos vyktų sklandžiai ir be trikdžių. Merai su Prezidentu aptarė Sveikatos ekspertų tarybos rekomendacijas dėl vakcinavimo įgyvendinimo priemonių, išsakė laukiantys aktyvesnio koordinavimo iš Sveikatos apsaugos ministerijos ir kitų atsakingų institucijų, išdėstė išankstinius siūlymus, kaip būtų galima optimizuoti bendradarbiavimą su centrine skiepijimo procesą savivaldybėse koordinuosiančia institucija.

„Vakcina Lietuvą pasieks jau sekmadienį – gruodžio 27 dieną. Nuo koronaviruso pirmieji bus skiepijami medikai ir ypatingos rizikos grupėje esantys senjorai. Lietuvą pasieks 0,6 proc. Europos Sąjungos vakcinos pirkimo dalies. Pirmosios siuntos kiekis yra proporcingas mūsų šalies gyventojų skaičiui“, – informavo Prezidentas ir gavo merų patvirtinimą, kad savivaldybėse jau numatytos vakcinavimo vietos, rengiamasi personalo mokymams, tad sulaukus vakcinos delsiama nebus nei minutės.

Susitikime kalbėta apie naujo periodo ES investicijas ir pokyčius Lietuvą padalinus į du regionus skirstant ES lėšas. Jame taip pat aptarti būdai, kurie leistų pasiekti, kad Vilniaus regionas nebūtų nuskriaustas finansine prasme ir investicijų tęstinumas būtų užtikrintas.

Merai su šalies vadovu ir jo patarėjais aptarė ir savivaldybėms kylančius klausimus, susijusius su ankstyvojo ugdymo prieinamumu, kvalifikacinių reikalavimų švietimo įstaigų vadovams lygiateisiškumo principu, valstybinės žemės perdavimo savivaldybėms reforma, piniginės socialinės paramos sistemos nepakankamu efektyvumu, vandentvarkos įmonių stambinimu, Vilniaus regiono sąvartyno likimu, sostinės senamiesčio apsauga, ir kt.

Prezidento patarėjai pirmadienį dalyvaus nuotoliniuose susitikimuose su savivaldybių administracijų direktoriais ir už vakcinavimo koordinavimą atsakingais darbuotojais, savivaldybių švietimo įstaigų atstovais, Regioninės kultūros tarybos nariais, Vilniaus regiono apylinkės teismo atstovais, regiono policijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus padalinio pareigūnais, aplinkosaugos ir kitų sričių specialistais.

Darbo dienų ciklą regionuose Prezidentas pradėjo 2019-ųjų pabaigoje – per metus jis su patarėjais aplankė visus dešimt regionų (tris – pandemijos sąlygomis nuotoliniu būdu). Šalies vadovas dirbo Utenoje, Plungėje, Kazlų Rūdoje, Naujojoje Akmenėje, Birštone, Biržuose, Tauragėje, kur bendravo ne tik su savivaldybių vadovais, bet ir su įvairių sektorių – švietimo, kultūros, socialinės apsaugos, turizmo, aplinkosaugos, žiniasklaidos, verslo – atstovais, taip pat su ūkininkais, miestų ir miestelių bendruomenėmis – senjorais, šeimomis ir jaunimu. Prezidentas lankė Lietuvai reikšmingus kultūros objektus ir memorialus, socialinių paslaugų centrus, mokyklas, domėjosi laivybos Nemunu atgaivinimu, Žuvinto biosferos rezervato išsaugojimu, ir kt. Prezidento patarėjai iš viso dalyvavo 123 susitikimuose aktualiausiais regionų klausimais. Valstybės pažinimo centras surengė pilietines dirbtuves ir edukacijas įvairaus amžiaus regionų vaikams, juose dalyvavo pirmoji ponia Diana Nausėdienė.

„Nuo pirmųjų darbo dienų regionuose įsitikinau, kad šaliai trūksta efektyvaus ir abipusio bendradarbiavimo tarp centrinės ir regioninės valdžios. Per pastaruosius metus jau pavyko įgyvendinti nemažai regionų politikos pokyčių, suteikti savivaldai daugiau galių ir įrankių. Pavyzdžiai rodo, kad kai kurios, net ir mažosios savivaldybės yra pasiruošusios imtis didesnės atsakomybės, vietoje sparčiau spręsti net ir nacionalinės svarbos klausimus“, – teigė šalies vadovas.

Prezidento darbo dienos regionuose suteikė naują impulsą savivaldybių dialogui su ministerijomis ir valstybės valdomomis įmonėmis, kuris virsta glaudesne partneryste ir konkrečiais darbais. Šalies vadovo inicijuotame Regionų forume rugsėjo 3 d. pasirašytas partijų memorandumas dėl savivaldos įgaliojimų ir savarankiškumo stiprinimo, kuriame numatyti darbai rado aiškią vietą ir Vyriausybės programoje. Prezidentas, girdėdamas savivaldos balsą, vetavo Vietos savivaldos įstatymo pataisas dėl privalomų seniūnijų. Seime priimta šalies vadovo teisėkūros iniciatyva dėl elektros oro linijų kabeliavimo savivaldybėse taip pat yra užgimusi jam dirbant regionuose.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.12.21 12:18

Atgal