Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentas teikia G. Lastauskienės kandidatūrą į Konstitucinio Teismo teisėjus

2020-11-26

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, vadovaudamasis Konstitucija, pasirašė dekretą, kuriuo pakartotinai teikia Seimui Giedrės Lastauskienės kandidatūrą tapti Konstitucinio Teismo teisėja.

Pasak šalies vadovo, G. Lastauskienė yra aukščiausios kvalifikacijos teisininkė, akademinėje bendruomenėje gerbiama ir pripažinta teisėtyrininkė, teisės teoretikė, todėl jos profesionalumas ir sukaupta solidi mokslinio ir pedagoginio, praktinio teisinio darbo patirtis neabejotinai prisidės prie sėkmingo darbo Konstituciniame Teisme.

G. Lastauskienė nuo 1992 m. vykdo aktyvią mokslinę ir pedagoginę veiklą, 2002 m. jai suteiktas socialinių mokslų srities teisės krypties daktaro laipsnis. 2003 m. ji pradėjo eiti docento pareigas Vilniaus universiteto (VU) Teisės fakultete ir nuo 2013 m. yra vienintelė šio fakulteto dėstytoja, skaitanti teisės teorijos paskaitas visų studijų formų ir pakopų studentams. 2016 m. G. Lastauskienė buvo pripažinta geriausia VU Teisės fakulteto dėstytoja.

Kandidatė į Konstitucinio Teismo teisėjus taip pat yra ilgametė VU Teisės fakulteto Ginčų sprendimo komisijos, Atestacinės komisijos bei Doktorantūros komiteto narė. 2016-2017 m. mokslininkė VU rektoriaus įsakymu buvo paskirta Vilniaus regioninio biomedicininių tyrimų komiteto nare (teisės klausimais).

G. Lastauskienė yra daugelio mokslinių straipsnių, pranešimų ir publikacijų teisės teorijos, teisės filosofijos, teisinio argumentavimo, teisėkūros, teisinės etikos tematika autorė ar bendraautorė, neseniai išleisto ir teisinės bei akademinės bendruomenės labai laukto teisės teorijos vadovėlio bendraautorė ir mokslinė redaktorė. Nuo 2015 m. G. Lastauskienė yra mokslo darbų žurnalo „Parlamento studijos“ redakcinės kolegijos narė.

Kandidatė į Konstitucinio Teismo teisėjus nuo 2003 m. taip pat užsiima advokato praktika, aktyviai vykdo visuomeninę veiklą. Nuo 2012 m. G. Lastauskienė yra Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) tarybos, o nuo 2018 iki 2020 m. buvo Teisėjų tarybos deleguota Pretendentų į teisėjus egzaminų komisijos narė. G. Lastauskienė taip pat yra buvusi Pretendentų į teisėjus atrankos komisijos narė.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.11.26 13:54

Atgal