Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

„Žalios Lietuvos“ deklaracija – įsipareigojimas kurti švarią ateitį

2021-05-28

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su Europos Komisijos viceprezidentu Fransu Timmermansu, eurokomisaru Virginijumi Sinkevičiumi, verslo ir visuomeninių organizacijų atstovais birželio 5 d. Prezidentūros kiemelyje pasirašys „Žalios Lietuvos“ deklaraciją. Šis dokumentas – tai įsipareigojimas prisidėti prie Lietuvos žalinimo, kovos su klimato kaita, švaresnės ir sveikesnės aplinkos kūrimo. „Žalios Lietuvos“ deklaraciją pasirašyti ir prie švaresnės ateities kūrimo prisidėti bus kviečiami visi Lietuvos žmonės.

„Kiekvienas turime pradėti nuo savęs. Pirmiausia – keisti savo vartojimo įpročius. Net ir nedidelis pokytis – plastikinio maišelio atsisakymas, rūšiavimas, kelionė dviračiu ar viešuoju transportu, o ne automobiliu turi didelę įtaką. Esminių permainų pasiekti pavyksta tuomet, kai veikiame visi kartu. Jeigu visa visuomenė prisidės prie aplinkos tausojimo ir darys sąmoningus, tvarius pasirinkimus, mūsų šalyje bus gera gyventi ir mums, ir ateities kartoms“, – sako Lietuvos vadovas.

Prezidento inicijuota „Žalia Lietuva“ visus metus kvietė visuomenę ieškoti sutarimo, kaip Lietuvą paversti švaresne ir klimatui neutralia valstybe. Vyko diskusijos ir forumai, kuriuose prekybos ir telekomunikacijų, energetikos, transporto, žemės ūkio, nevyriausybinių organizacijų, pramonės sektoriaus atstovų išsakytos idėjos, gerieji pavyzdžiai ir nubrėžtos kryptys tapo „Žalios Lietuvos“ deklaracijos pagrindu. Šios iniciatyvos kontekste Lietuvos Respublikos Prezidentas pasirašė ir pateikė Seimui Teisėkūros pagrindų įstatymo projektą, kuris daro sisteminį pokytį ir įpareigoja teisėkūros inciatyvas vertinti per aplinkosaugos ir klimato kaitos prizmę.

„Žalios Lietuvos“ deklaracijos paskelbimo ceremonija vyks birželio 5 d., 12.30 val. Prezidentūros kiemelyje. Renginyje dalyvaus Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda, Europos Komisijos viceprezidentas Fransas Timmermansas, už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius. Su deklaracijos tekstu galite susipažinti čia: https://www.lrp.lt/lt/prezidento-veikla/zalios-lietuvos-deklaracija/35831

Deklaracijos pasirašymas vyks „Žaliųjų idėjų festivalio“ metu: https://www.facebook.com/events/820654838885588/?ref=newsfeed

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.05.28 13:32

Atgal