Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Vilniuje aptarti saugumo situaciją susirinko Baltijos šalių ir Lenkijos Prezidentų vyriausieji patarėjai užsienio politikos ir nacionalinio saugumo klausimais

2022-01-27

Rusijai toliau didinant įtampą regione, telkiant pajėgumus prie Ukrainos sienų ir Baltarusijoje, Vilniuje į tradiciniu tampantį koordinacinį susitikimą susirinko kaimyninių šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos Prezidentų vyriausieji patarėjai užsienio politikos ir nacionalinio saugumo klausimais.

Susitikimo dalyviai vieningai sutarė, kad Rusijos ultimatumai, pateikti Vakarų valstybėms, aiškiai atskleidė Rusijos siekį revizuoti po Antrojo pasaulinio karo didelėmis pastangomis sukurtą Europos saugumo architektūrą ir pasaulio tvarką, grįstą pagarba žmogaus teisėms, tarptautinei teisei ir susitarimams, bei grąžinti pasaulį į stipriojo valdžią, paneigiant valstybių ir tautų teises būti laisviems ir rinktis savo kelią.

Susitikime pabrėžta, kad dabar kaip niekad svarbu susitelkti ir ginti vertybes, kurios yra esminis Vakarų sąjungininkus siejantis elementas, garantavęs taiką bei stabilumą ir leidęs pasiekti kolektyvinį saugumą, kuriuo šiandien džiaugiasi mūsų šalys. Turime padaryti viską ir neleisti jokių naujų dalijančių linijų Europoje.

Ukrainoje vyksta kova už Vakarų vertybes, todėl būtina teikti šiai šaliai visokeriopą politinę, ekonominę ir karinę pagalbą. Aktyvūs sąjungininkų veiksmai, konkreti parama stiprinant Ukrainos galimybes apsiginti yra geriausias Rusijos agresiją atgrasantis faktorius. Baltijos valstybės ir Lenkija yra ir išliks vienomis artimiausių Ukrainos suvereniteto bei laisvės rėmėjų.

Susitikimo dalyviai taip pat aptarė regionui kylančias grėsmes, galimus bendrus veiksmus stiprinant regiono saugumą ir gynybą NATO formatu bei akcentavo ypatingą stipraus NATO buvimo Baltijos šalyse ir Lenkijoje svarbą.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2022.01.27 14:08

Atgal