Lietuvos Respublikos Prezidentas

Vilniaus inovacijų forume – pasaulio naujovės

2013-12-04

Trečiadienis, gruodžio 4 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė Vilniaus inovacijų forumą 2013 „Innovation Drift" bei apdovanojo konkurso „Verslo ir mokslo partnerystė" nugalėtoją.

Pirmą kartą Lietuvoje vykstantis Vilniaus inovacijų forumas - oficialus mūsų šalies pirmininkavimo ES Tarybai renginys, kuriame šiemet susirinko per 600 dalyvių iš viso pasaulio. Renginyje dalyvauja inovacijų ekspertai, verslo lyderiai, politikai ir akademinės bendruomenės atstovai.

„Netrukus į orbitą paleisime pirmus lietuviškus palydovus, o mūsų šalyje pagaminti lazeriai ir vaistai gerai žinomi visame pasaulyje. Europoje Lietuva minima tarp šalių, padariusių didžiausią pažangą inovacijų panaudojime, tačiau dar nepasiekėme ES vidurkio, todėl privalome stiprinti inovacijų kultūrą, mokslo ir verslo bendradarbiavimą. Siekiame sukurti aukštosiomis technologijomis ir inovacijomis grįstą ekonomiką ir šiandien jau galime didžiuotis turėdami daug informacinių technologijų srities čempionų.", - sakė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, norėdama išlikti konkurencinga, ne tik Lietuva, bet ir visa Europa turėtų siekti inovacijų pažangos. Būtent inovatyvūs sprendimai Senajam žemynui leistų efektyviai gerinti verslo augimą, kurti darbo vietas bei užtikrinti tvarų vystymąsi ir socialinę integraciją. Prezidentė pabrėžė, kad visi esame atsakingi už Europos ateitį, ir palinkėjo toliau ieškoti naujų galimybių ir perspektyvų, kuriančių geresnį visų europiečių gyvenimą.

Pasveikinusi forumo dalyvius, Prezidentė aplankė inovacijų parodą apdovanojo konkurso „Verslo ir mokslo partnerystė 2013" nugalėtoją. Juo tapo kompanija „Baltic Orthoservice", pristačiusi analogų neturintį unikalios konstrukcijos ortopedinį įtvarą. Jau dabar šis įtvaras gaminamas ir parduodamas Europoje bei Australijoje. Tikimasi, kad netrukus jis pasieks Indijos ir JAV medicinos rinkas.

Nuotraukos R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.12.04 09:16

Atgal