Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Valstybės vadovas pasveikino Kanadą nacionalinės dienos proga

2020-07-01

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda savo ir visos Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Kanados Generalinę Gubernatorę Julie Payette ir visus Kanados gyventojus 153-iųjų Kanados dienos metinių proga.

Pasak šalies vadovo, Lietuva vertina Kanados lyderystę ir tarptautines pastangas kovojant su COVID-19 pandemija, kuri tapo dideliu iššūkiu visam pasauliui ir skaudžiai palietė kasdienį žmonių gyvenimą bei šalių ekonomikas. Prezidentas išreiškė viltį, kad veikdami išvien sėkmingai įveiksime šios pandemijos padarinius ir būsime pasiruošę atremti galimus iššūkius ateityje.

„Šiltai prisimindamas mūsų susitikimą Vilniuje praėjusių metų lapkričio mėnesį, džiaugiuosi intensyvėjančiais Lietuvos ir Kanados dvišaliais santykiais, taip pat sėkmingu mūsų bendradarbiavimu Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje. Labai vertinu tai, kad esame bendramintės partnerės, ginančios vertybines pozicijas sudėtingomis globalaus pasaulio aplinkybėmis. Esu nepaprastai dėkingas už Kanados indėlį stiprinant Baltijos šalių saugumą. Kanados sprendimas vadovauti NATO priešakinių pajėgų batalionui vienoje iš Baltijos šalių yra itin svarbus viso regiono saugumo užtikrinimo ir atgrasymo veiksnys. Mums labai svarbus Kanados dėmesys Europos Rytų kaimynystei. Esame pasiryžę kartu tęsti bendrą darbą, 2021 m. surengiant Lietuvoje Ukrainos reformų konferenciją“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.

Anot Prezidento, Lietuva visada buvo ir išliks stipraus ir nepakeičiamo transatlantinio ryšio šalininkė. Kanada yra labai svarbi šio strateginio ryšio dalis. Lietuva yra pasiryžusi prisidėti, kad stiprėtų Europos Sąjungos ir Kanados ryšiai, siekiant visapusiškai išnaudoti šios partnerystės teikiamą bendradarbiavimo potencialą ir galimybes.

Nacionalinės šventės proga visiems kanadiečiams šalies vadovas palinkėjo sveikatos, vienybės ir visokeriopos sėkmės.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2020.06.25 09:52

Atgal