Lietuvos Respublikos Prezidentas

Traukinys „Vikingas“ – naujos galimybės Baltijos ir Juodosios jūrų regionams

2011-11-22

Antradienis, lapkričio 22 d. (Kijevas). Darbo vizito į Ukrainą išvykusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų Tarybos posėdyje, kurio metu su šios šalies vadovu Viktoru Janukovyčiumi aptarė dvišalį ekonominį bendradarbiavimą ir priemones gerinti Baltijos ir Juodosios jūros regionus jungiančio šaudyklinio traukinio „Vikingas" efektyvumą.

Vizito metu pasirašytas dvišalis memorandumas dėl efektyvios traukinio „Vikingas" veiklos. Pagreitinus muitinių procedūras, įdiegus ES standartus atitinkančią programinę įrangą ir elektroninio deklaravimo sistemą, sutarus dėl specialių tarifų taikymo visose konteinerius aptarnauti galinčiose Ukrainos geležinkelio stotyse ir peržiūrėjus uostų įkainius, atsivers naujos krovinių gabenimo galimybės visam Juodosios jūros regionui.

„Lietuva tampa globalia jungtimi tarp Rytų ir Vakarų. Šaudyklinis traukinys per 56 valandas pasiekiantis Odesą arba per 10 dienų Kiniją - nauja krovinių gabenimo epocha. „Vikingas" - reali ekonominė nauda ne tik Lietuvai ir Ukrainai, bet ir naujos galimybės Turkijai, Azerbaidžianui, Gruzijai", - teigia Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Susitikime taip pat kalbėta apie bendradarbiavimą žemės ūkio, švietimo ir mokslo srityse. Po Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų Tarybos posėdžio pasirašytas protokolas. Vizito metu taip pat pasirašyta bendradarbiavimo sutartis mokslo technologijų srityje ir užsienio reikalų ministerijų konsultacijų planas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.11.22 13:02

Atgal