Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Švedijoje – Prezidento dėmesys regioniniam saugumui, ekonominiam ir kultūriniam bendradarbiavimui

2021-06-16

Su oficialiu vizitu Švedijoje viešintis Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda susitiko su Švedijos Karaliumi Karlu XVI Gustavu, Ministru Pirmininku Stefanu Löfvenu ir Riksdago Pirmininku Andreasu Norlénu.

Šalies vadovas su Karaliumi Karlu XVI Gustavu aptarė turtingą bendrą šalių istoriją, ekonominę partnerystę, žmonių ir verslo santykių plėtojimą. Švedijos Karalius buvo vienas pirmųjų, aplankęs Lietuvą atkūrus nepriklausomybę.

„Simboliška, kad mano vizitas vyksta Lietuvai ir Švedijai minint diplomatinių santykių užmezgimo 100-metį ir jų atkūrimo 30-metį. Lietuvą ir Švediją sieja puikūs dvišaliai santykiai ir intensyvi ekonominė partnerystė, bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje. Su kaimyninės šalies vadovais sutarėme ir toliau plėtoti ryšius, paremtus demokratinėmis vertybėmis“, – sakė šalies vadovas.

Susitikime su Švedijos Ministru Pirmininku Stefanu Löfvenu Prezidentas aptarė dvišalį bendradarbiavimą ir ekonominių ryšių stiprinimą, Šiaurės ir Baltijos šalių santykius, padėtį Baltarusijoje ir Rusijoje. Mūsų šalies vadovas padėkojo už Švedijos indėlį stiprinant Lietuvos energetinę nepriklausomybę, pabrėžė Švedijos pozicijos svarbą, Baltarusijos pilietinei visuomenei kovojant su režimu, taip pat aptarė ES rytinių sienų apsaugos ir nelegalios migracijos srautų valdymo klausimus. Didelis dėmesys buvo skirtas Astravo atominės elektrinės saugumui ir elektros nepirkimo iš nesaugių atominių elektrinių užtikrinimui.

Svarbi ekonominių ryšių bendradarbiavimo su Švedija sritis – aukštosios technologijos. Buvo aptartas galimas aktyvesnis bendradarbiavimas IT, gyvybės mokslų ir biotechnologijų, globalių paslaugų, gamybos technologijų ir fintech srityse.

Susitikime su Švedijos Parlamento Riksdago Pirmininku Andreasu Norlénu bus aptartas dviejų šalių tarpparlamentinis bendradarbiavimas, regioninio saugumo iššūkiai. Bus skirta dėmesio žmogaus teisių klausimui ES kaimynystėje ir Rytų partnerystės politikai.

Prezidento komunikacijos grupė

Informacija atnaujinta 2021.06.16 17:16

Atgal