Lietuvos Respublikos Prezidentas

Vieninga ir laiminti Lietuva – svarbiausia krepšininkų pergalė

2015-09-22

Antradienis, rugsėjo 22 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė valstybės apdovanojimus Lietuvos krepšinio rinktinei, iškovojusiai sidabro medalius Europos vyrų krepšinio čempionate. Krepšininkai už Lietuvos vardo garsinimą ir nuopelnus sportui, už parodytą valią ir ryžtą apdovanoti valstybės ordinais ir medaliais.

Prezidentės teigimu, krepšinio rinktinė padovanojo neįtikėtiną pergalę ir parodė, kad Lietuva laimi, kai dirba išvien. Padėdami vieni kitiems, būdami vieningi ir atkaklūs krepšininkai iškovojo Europos vicečempionų titulą. Jų pavyzdys įkvepia visą Lietuvą sutelkti jėgas ir nugalėti.

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro didžiuoju kryžiumi Prezidentė apdovanojo krepšininką Paulių Jankūną. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiumi – komandos vadovą Mindaugą Špoką.

Rinktinės žaidėjams Deividui Gailiui, Antanui Kavaliauskui, Lukui Lekavičiui, Artūrui Milakniui, Domantui Saboniui ir Jonui Valančiūnui skirtas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanoti Paulius Jacikas ir Petras Mikučionis.

Pagerbdama 2015 m. Europos krepšinio vicečempionus, Prezidentė įteikė padėkas ir atminimo dovanas visiems krepšininkams, treneriams ir rinktinės nariams, kurių dėka Lietuvos vardas dar kartą įrašytas į krepšinio istoriją.

Krepšininkai Prezidentei įteikė krepšinio kamuolį su visų rinktinės narių parašais ir sirgalio šaliką.

Šalies vadovė palinkėjo krepšininkams sėkmingo klubinio sezono ir puikios olimpiados.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.09.22 14:15

Atgal