Lietuvos Respublikos Prezidentė

Vidurvasario šventė puoselėja bendras tradicijas

2017-06-15

Ketvirtadienis, birželio 15 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vilniaus universiteto Kairėnų botanikos sode dalyvavo tradicinėje, Šiaurės ir Baltijos šalių diplomatų organizuojamoje Vidurvasario šventėje.

„Šiaurės ir Baltijos valstybių žmonės nuo seniausių laikų mini Vidurvasario šventę. Nors kiekviena tauta ją vadina skirtingai, Baltijos jūros krantuose šventės dvasią kuria bendros tradicijos – šokiai, dainos, laužai, simbolizuojantys bendrumą ir stiprinantys tarpusavio ryšius“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, šventėje susirinkusios šalys yra politinės, ekonominės ir kultūrinės partnerės, kurias vienija bendros vertybės ir iššūkiai, todėl šis renginys yra Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos ir Danijos draugystės simbolis.                                                           

Penktą kartą vykstančiame Vidurvasario šventės minėjime susirinko per 800 Lietuvoje gyvenančių Šiaurės ir Baltijos šalių piliečių, diplomatų, verslo, mokslo ir kultūros atstovų. Sveikindama dalyvius Prezidentė padėkojo visiems, kurie puoselėja šią gražią vasaros tradiciją, ir palinkėjo smagios šventės.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.06.15 19:24

Atgal