Lietuvos Respublikos Prezidentas

Svarbiausi ES klausimai – Baltijos, Šiaurės ir Beniliukso šalių susitikime

2017-06-21

Trečiadienis, birželio 21 d. (Haga). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Hagoje dalyvavo Baltijos, Šiaurės ir Beniliukso šalių vadovų susitikime, kur aptariami visos ES ateičiai svarbūs saugumo ir gynybos, „Brexit“, santykių su ES išorės kaimynais klausimai, taip pat Eurozonos stiprinimas, Bendrijos ekonominė ir socialinė politika bei atsakas globalizacijos ir migracijos iššūkiams.

Baltijos ir Šiaurės šalys jau turi ilgą bendradarbiavimo ES tradiciją ir savo pozicijas derina prieš kiekvieną Europos Vadovų Tarybą. Susitikimas Hagoje – tai galimybė Lietuvai svarbius klausimus aptarti ir su mums artimomis Beniliukso šalimis.

Prezidentės teigimu, Nyderlandų iniciatyva rengiamas susitikimas suteikia daugiau galimybių Lietuvai ES ginti savo interesus ir rodo, kad į Baltijos ir Šiaurės šalių balsą įsiklausoma.  

Hagoje Prezidentė pristatė Lietuvos poziciją dėl Europos gynybos stiprinimo. Pasak šalies vadovės, ES į savo gynybą turi investuoti daugiau ir daryti tai efektyviau. Tam būtina skatinti Europos karinės pramonės bendradarbiavimą, sparčiau kurti Europos gynybos fondą užtikrinant galimybę jame dalyvauti ir smulkiosioms įmonėms, didinti valstybių atsparumą kibernetinėms ir hibridinėms grėsmėms. Glaudesnis ES šalių bendradarbiavimas gynybos srityje neturi dubliuoti NATO.

Nyderlandai, Belgija ir Liuksemburgas supranta mūsų regionui kylančius saugumo iššūkius ir padeda juos atremti. Šios valstybės vienos pirmųjų atsiuntė savo karius į priešakines NATO pajėgas Lietuvoje. Beniliukso šalis ir Lietuvą taip pat sieja tvirti ekonominiai santykiai – prekybos apimtys praėjusiais metais viršijo 3 mlrd. eurų.

Susitikime dalyvavo Nyderlandų Ministras Pirmininkas Markas Rutte, Belgijos Ministras Pirmininkas Charles Michelis, Liuksemburgo Ministras Pirmininkas Xavieras Bettelis, Estijos Ministras Pirmininkas Jüris Ratasas, Latvijos Ministras Pirmininkas Maris Kučinskis, Švedijos Ministras Pirmininkas Stefanas Löfvenas, Suomijos valstybės sekretorė ES reikalams Kare Halonen ir Danijos valstybės vicesekretorius Michaelis Christensenas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.06.21 23:31

Atgal