Lietuvos Respublikos Prezidentas

Seimas priėmė Prezidentės inicijuotas pataisas dėl pedagogų etatinio apmokėjimo

2018-12-13

Ketvirtadienis, gruodžio 13 d. (Briuselis). Seimas priėmė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotas įstatymų pataisas dėl pedagogų darbo etatinio apmokėjimo.

Prezidentė prieš savaitę susitikusi su švietimo profesinių sąjungų atstovais, ekspertais, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku ir įvertinusi jų siūlymus ypatingos skubos tvarka pateikė Seimui įstatymų pataisas, kuriomis lengvinamas etatinio apmokėjimo įgyvendinimas.

Priimtų Švietimo bei Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų ir komisijų narių darbo apmokėjimo įstatymų pataisomis nustatyta paprastesnė etatinio darbo užmokesčio struktūra, didesnis dėmesys tiesioginiam mokytojų darbui ir kvalifikacijos tobulinimui, sudarytos sąlygos nustatyti aiškesnę mokytojo darbo krūvio struktūrą pagal dalykus, mokymo ar ugdymo sritis, į sprendimų priėmimą įtraukiant socialinius partnerius.

Švietimo ir mokslo ministerija turi toliau tęsti derybas su profsąjungomis ir artimiausiu metu parengti poįstatyminius aktus.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.12.13 18:25

Atgal