Lietuvos Respublikos Prezidentė

Šalies vadovė priėmė Mianmaro ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2017-06-19

Pirmadienis, birželio 19 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Mianmaro Sąjungos Respublikos ambasadoriaus Sano Lwino skiriamuosius raštus. Šalies vadovė susitikime aptarė aktualius Europos Sąjungos, migrantų krizės, Lietuvos ir Mianmaro dvišalio bendradarbiavimo ir prekybos klausimus.

Prezidentė pasveikino Mianmarą su pažanga stiprinant demokratiją ir teisinę valstybę, kuri veda prie glaudesnės partnerystės su ES. Šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva yra pasirengusi pasidalyti savo patirtimi atsinaujinančios energetikos, elektroninės vyriausybės, gyvybės mokslų, maisto saugumo bei studijų programų Mianmaro studentams klausimais.

Diplomatiniai santykiai tarp Lietuvos ir Mianmaro užmegzti 2013 m. spalio 8 d.

Tai pirmasis Mianmaro ambasadorius Lietuvai. Diplomatas darbą Mianmaro užsienio reikalų ministerijoje pradėjo 1984 m., dirbo įvairiuose padaliniuose bei ambasadose Kinijoje, Singapūre ir atstovybėje prie Jungtinių Tautų Niujorke. Prieš dabartinį paskyrimą ėjo Politikos departamento generalinio direktoriaus pareigas. 2015 m. paskirtas Mianmaro ambasadoriumi Austrijoje, reziduoja Vienoje.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.06.19 11:34

Atgal