Lietuvos Respublikos Prezidentas

Šalies vadovė priėmė Graikijos ambasadorės skiriamuosius raštus

2016-09-08

Ketvirtadienis, rugsėjo 8 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Graikijos Respublikos ambasadorės Vassiliki Dicopoulou skiriamuosius raštus. Susitikime šalies vadovė aptarė dvišalius santykius, regiono saugumo ir bendradarbiavimo NATO bei migracijos krizės ir išorinių sienų saugumo klausimus.

Prezidentės teigimu, Graikija toliau susiduria su didele pabėgėlių našta, todėl ES turi išlikti solidari sprendžiant šią krizę. Šių metų kovą Lietuva išsiuntė pareigūnus padėti užtikrinti migrantų grąžinimą.

Aptariant Graikijos ekonominę padėtį, Lietuvos vadovė teigė, jog labai svarbu, kad šios šalies vyriausybė nuosekliai vykdytų savo įsipareigojimus ir skaudžias, tačiau gyvybiškai svarbias reformas.

Šalies vadovė pabrėžė augančius dvišalius santykius, ypač verslo ir turizmo srityse. Pernai į Lietuvą atvyko 3 proc. daugiau graikų turistų, o Graikija išlieka antra lietuvių turistų kryptimi. Prezidentė pakvietė naująją ambasadorę toliau nuosekliai plėsti abiejų šalių ryšius ir stiprinti Graikijos įvaizdį mūsų šalyje.

Tai pirmasis V. Dicopoulou paskyrimas ambasadore. Iki paskyrimo diplomatė dirbo Lotynų Amerikos ir Karibų direktorate Graikijos užsienio reikalų ministerijoje. Anksčiau dirbusi ambasadose Armėnijoje, Belgijoje, Pietų Korėjoje, nuolatinėje atstovybėje ES ir prie Europos Tarybos. Ambasadorė moka prancūzų, anglų ir ispanų kalbas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2016.09.08 11:03

Atgal