Lietuvos Respublikos Prezidentė

Šalies vadovė priėmė Ganos ambasadorės skiriamuosius raštus

2018-03-14

Trečiadienis, kovo 14 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Ganos Respublikos ambasadorės Ginos Amos Blay skiriamuosius raštus ir aptarė dvišalius ryšius, ekonominį bendradarbiavimą bei kitus aktualius klausimus.

Lietuvos ir Ganos santykiai stiprėja. Pernai įvyko pirmasis dvišalis Lietuvos užsienio ministro vizitas į Ganą, o Ganos užsienio reikalų ministrė planuoja kartu su verslo delegacija birželį atvykti dvišalio vizito į Lietuvą, taip pat dalyvauti Vilniuje vyksiančioje tarptautinėje moterų politinių lyderių konferencijoje.

Prezidentė pabrėžė, kad yra galimybių stiprinti verslo ryšius atsinaujinančios energetikos, IT technologijų ir maisto pramonės srityse. Valstybės vadovė taip pat pakvietė prisidėti pristatant Ganos kultūrą Afrikos dienų renginiuose Vilniuje, o studentus iš Ganos – studijuoti Lietuvoje.

Aptardama saugumo iššūkius Afrikoje, šalies vadovė teigė, kad Lietuva vertina Ganos pastangas užtikrinant stabilumą regione ir išreiškė paramą šaliai aktyviai dalyvaujant taikos misijose. Abi valstybės prisideda prie Jungtinių Tautų stabilizavimo operacijos „MINUSMA“ Malyje.

Lietuva ir Gana diplomatinius ryšius užmezgė 1992 metais.

Gina Ama Blay yra šeštoji Ganos ambasadorė Lietuvai. Diplomatė nuo 2017 m. reziduoja Berlyne, taip pat akredituota Latvijai ir Estijai. Ambasadorė yra žiniasklaidos ir viešųjų ryšių specialistė – 30 metų dirbo versle, vadovavo leidybos namams ir Ganos privačių laikraščių leidėjų asociacijai, priklausė įvairių įmonių valdyboms.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.03.14 10:54

Atgal