Lietuvos Respublikos Prezidentė

Šalies vadovė priėmė Belgijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2018-10-08

Pirmadienis, spalio 8 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Belgijos Karalystės ambasadoriaus Lietuvai Luco Jacobso skiriamuosius raštus.

Aptardama Lietuvos ir Belgijos bendradarbiavimą NATO bei Aljanso viršūnių susitikime priimtus sprendimus šalies vadovė pabrėžė, kad Belgija yra itin artima Lietuvos karinė sąjungininkė. Lietuva vertina jau dvejus metus priešakinių pajėgų batalione mūsų šalyje dislokuojamus Belgijos karius. Šios šalies naikintuvai šiuo metu Zokniuose atlieka Baltijos šalių oro policijos misiją. Belgija buvo pirmoji šalis, atsiuntusi naikintuvus, kai Lietuva įstojo į NATO 2004 metais.

Susitikime taip pat kalbėta apie dvišalius santykius, bendradarbiavimą Europos Sąjungoje, energetikos ir suskystintųjų gamtinių dujų sektoriuose bei verslo, mokslinių tyrimų ir studijų mainų srityse.

Anot valstybės vadovės, daugeliu aktualiausių žemyno darbotvarkės klausimų abiejų valstybių pozicija sutampa, vienodai vertinamos saugumo grėsmės, derybos dėl „Brexit“, ekonomikos ir politikos iššūkiai, todėl būtina ir toliau šia kryptimi plėtoti abiejų šalių bendradarbiavimą. Stiprinant dvišalius santykius su Belgija ypač svarbu skatinti verslo misijas ir regioninį dialogą, taip pat stiprinti ryšius tarp universitetų.

Ambasadorius karjeros diplomatu yra nuo 1986 m., dirbo atstovybėse Airijoje, Kanadoje ir Čekijoje. Nuo 1999 m. dirbo Belgijos atstovybėje ES ir patarėju ES klausimais Užsienio reikalų ministerijos vadovybėje. 2007–2011 m. dirbo generaliniu konsulu Maroke. Į Lietuvą atvyksta tiesiai iš Ukrainos, kur nuo 2014-ųjų buvo ambasadoriumi. Diplomatas reziduoja Lenkijoje.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.10.08 11:46

Atgal