Lietuvos Respublikos Prezidentė

Šalies vadovė pasveikino Ispaniją nacionalinės šventės proga

2018-10-12

Penktadienis, spalio 12 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Ispanijos Karalių Pilypą VI šalies nacionalinės šventės – Fiesta Nacional de España – proga.

Kaip teigiama sveikinime, Ispanijos Karalystė – svarbi Lietuvos partnerė ir sąjungininkė, su kuria sieja ne tik artimas dialogas Europos Sąjungoje ir NATO, augantis dinamiškas ekonominis, politinis ir karinis bendradarbiavimas, bet ir nuolatinė abiejų šalių piliečių ryšių plėtra. Pasak šalies vadovės, ispanai tampa mums vis artimesni draugai plėtojant turizmą, kultūrinius, švietimo, akademinius ir jaunimo mainus. Abiejų valstybių žmones vienija ir partnerystė žemyne, ir varžybų dvasia žaidžiant krepšinį.

Valstybės vadovė pabrėžė, kad Lietuva vertina tai, kiek pasiekta stiprinant dvišalius valstybių ir žmonių ryšius, kai kartu buvo sprendžiami europinės ir gynybos darbotvarkės klausimai ir dirbama dėl mūsų žemyno klestėjimo, lietuvių, ispanų ir visų europiečių ateities. Anot Prezidentės, ypač svarbus vienodas požiūris į iššūkius, Ispanijos solidarumas, nuolatinis dėmesys ir indėlis stiprinant saugumą, užtikrinant gynybinius pajėgumus mūsų regione ir prie rytinių NATO sienų. Šalies vadovė išreiškė įsitikinimą, kad bendras valstybių tikslas apsaugoti piliečių interesus ir toliau lems sėkmingą ir abipusiškai naudingą bendradarbiavimą visais mums aktualiais klausimais.

Karališkajai šeimai šalies vadovė palinkėjo laimės ir sveikatos, o Ispanijai ir visiems jos gyventojams – visokeriopos sėkmės, klestėjimo, santarvės ir stiprybės.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.10.29 09:02

Atgal