Lietuvos Respublikos Prezidentė

Šalies vadovė pasveikino Islandiją nepriklausomybės metinių proga

2017-06-17

Šeštadienis, birželio 17 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Islandijos Respublikos Prezidentą Guðnį Th. Jóhannessoną 73-iųjų Islandijos Nepriklausomybės metinių proga.

„Ypač vertiname ypatingą, parama ir pasitikėjimu sutvirtintą mūsų šalių ir žmonių draugystę, susiejusią Lietuvą ir Islandiją – geografiškai tolimas, bet savo vertybėmis, dideliu laisvės troškimu itin artimas šalis nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo prieš 27-erius metus“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Anot Prezidentės, šiandien Lietuva ir Islandija išlieka bendramintės ir partnerės, toliau stiprinančios dvišalį dialogą, bendradarbiavimą NATO ir Baltijos jūros regione. Šalies vadovės teigimu, Lietuva vertina bendradarbiavimą gynybos srityje, bendrą požiūrį į iššūkius ir Islandijos indėlį prisidedant prie NATO priešakinių pajėgų formavimo Lietuvoje.

Prezidentė pabrėžė, kad kiekvienas lietuvis žino, kodėl Lietuvoje Islandijos vardu vadinamos gatvės, ir palinkėjo, kad ši glaudi bičiulystė atvertų dar daugiau galimybių pažinti išskirtines lietuvių ir islandų kultūras, paskatintų kartu plėtoti abipusiškai naudingus mokslo, inovacijų, verslo, sporto ir turizmo projektus.

Nacionalinės šventės proga Prezidentė Islandijos vadovui ir visiems Islandijos žmonėms palinkėjo gražaus minėjimo, daug sėkmės, laimės ir visokeriopo klestėjimo.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.06.14 11:08

Atgal