Lietuvos Respublikos Prezidentė

Šalies vadovė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Austrijoje

2018-11-16

Penktadienis, lapkričio 16 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė įteikė skiriamuosius raštus Lietuvos ambasadoriui Austrijos Respublikoje Donatui Kušliui.

Su naujuoju ambasadoriumi šalies vadovė aptarė svarbiausias Lietuvos ir Austrijos dvišalės ir bendros europinės darbotvarkės temas, kalbėjosi migracijos, verslo ryšių stiprinimo ir kitais aktualiais klausimais.

Anot Prezidentės, Lietuva vertina Austriją kaip svarbią partnerę sprendžiant reikšmingus europinius klausimus ir ieškant bendro atsako į saugumo iššūkius. Nors neutrali, bet Austrija dalyvauja Europos Sąjungos gynybos bendradarbiavimo PESCO projektuose.

Šalies vadovė taip pat paragino ambasadorių aktyviai pristatyti Lietuvos pozicijas Austrijoje, plėsti galimybes verslui, nuosekliai didinti mūsų šalies žinomumą per kultūrą ir dirbti su augančia lietuvių bendruomene.

Lietuvos ambasadorius Austrijoje taip pat akredituojamas Slovėnijai ir Slovakijai.

D. Kušlys darbą Užsienio reikalų ministerijoje pradėjo 1999-aisiais, 2007–2018 m. dirbo Užsienio reikalų ministerijos Valstybinio ir diplomatinio protokolo departamento Prezidento protokolo skyriuje, nuo 2010 m. ėjo skyriaus vedėjo pareigas, anksčiau yra dirbęs ambasadoje Vokietijoje. Tai pirmasis diplomato paskyrimas ambasadoriumi. Diplomatas šneka vokiečių, anglų, rusų ir lenkų kalbomis.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.11.16 13:48

Atgal