Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentės kvietimu į Lietuvą atvyksta Vokietijos kanclerė Angela Merkel

2018-09-07

Penktadienis, rugsėjo 7 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu penktadienį, rugsėjo 14 d., į Lietuvą darbo vizito atvyks Vokietijos Federacinės Respublikos kanclerė Angela Merkel. Šis vizitas atspindi pastaraisiais metais ypač sustiprėjusius Lietuvos ir Vokietijos ryšius tiek dvišaliu pagrindu, tiek bendradarbiaujant ES bei NATO.

Prezidentė su Vokietijos kanclere aptars svarbiausius ES darbotvarkės klausimus, bendradarbiavimą gynybos srityje, tolesnes ekonominių ir verslo ryšių perspektyvas. Vokietijos kanclerė taip pat aplankys Rukloje dislokuotus Vokietijos karius, kurie vadovauja NATO priešakinių pajėgų batalionui mūsų šalyje.

Jau šį rudenį Europos Sąjungos laukia neatidėliotini sprendimai dėl atsako į migracijos iššūkius, ateities santykių su Jungtine Karalyste, naujo daugiamečio ES biudžeto – būtent šiems klausimams vadovės skirs daugiausia dėmesio. Kylančio populizmo, nacionalizmo, izoliacinių nuotaikų akivaizdoje Europai ypač reikalinga atsakinga lyderystė, todėl Lietuva tvirtai remia Vokietijos ir kanclerės A. Merkel pastangas stiprinti ES bei jos vaidmenį pasaulyje.

Vokietija – strateginė Lietuvos saugumo partnerė, todėl su šios šalies kanclere Prezidentė aptars geopolitinius iššūkius, bendradarbiavimą stiprinant gynybą ir įgyvendinant NATO viršūnių susitikime priimtus sprendimus. Lietuvos ir visos Europos saugumui svarbu, kad mūsų regioną Aljanso pastiprinimas galėtų pasiekti kuo greičiau, o priešakinės NATO pajėgos būtų sustiprintos ir oro bei jūrų gynybos elementais.

Lietuvą ir Vokietiją jungia intensyvūs ekonominiai ryšiai. Tai – trečia didžiausia užsienio investuotoja mūsų šalyje, kurios investicijos siekia 1,1 mlrd. eurų, o praėję metai buvo patys sėkmingiausi pritraukiant investicijas iš Vokietijos. Susitikime bus svarstoma, kaip dar geriau išnaudoti dvišales ekonominio bendradarbiavimo galimybes, ypač aukštą pridėtinę vertę turinčiuose informacinių technologijų, biotechnologijų, pramoninės inžinerijos sektoriuose.

Po dvišalio Prezidentės ir Vokietijos kanclerės susitikimo Prezidentūroje įvyks darbo pietūs, kuriuose taip pat dalyvaus Lietuvos, Latvijos bei Estijos premjerai.

Tai jau 3-asis kanclerės A. Merkel vizitas Lietuvoje. Praėjusių metų birželį Prezidentė Vokietijos kanclerei A. Merkel už atsakingą europinę lyderystę ir asmeninį indėlį skatinant Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimą įteikė vieną aukščiausių Lietuvos valstybės apdovanojimų – Vytauto Didžiojo ordino Didįjį kryžių.

 

Pastaba žiniasklaidai

Žiniasklaidos atstovus, pageidaujančius nušviesti Prezidentės ir Vokietijos kanclerės A. Merkel susitikimą Prezidento rūmuose, tačiau neturinčius nuolatinės akreditacijos, prašome kreiptis į Spaudos tarnybą el. paštu spauda@prezidentas.lt, iki trečiadienio, rugsėjo 12 d., 12.00 val.

Žiniasklaidos atstovai, pageidaujantys nušviesti Vokietijos kanclerės A. Merkel susitikimą su NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės kariais Rukloje, Jonušo Radvilos mokomajame pulke, penktadienį, rugsėjo 14 d., kviečiami iš anksto registruotis Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento (KAM SKVRD) el. paštu vis@kam.lt. iki trečiadienio, rugsėjo 12 d., 12.00 val.

Registruojantis būtina nurodyti: vardą ir pavardę, žiniasklaidos priemonę, kontaktinius duomenis (mob. tel. nr., el. pašto adresą).

Laisvai samdomi žurnalistai ir užsienio žiniasklaidos priemonėms atstovaujantys žurnalistai pirmiausia turi akredituotis KAM SKVRD el. paštu vis@kam.lt: atsiųsti užpildytą anketą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento ir redakcijos, kuriai planuojama teikti medžiagą publikuoti, kopijas.

Į renginį atvykę užsiregistravę žiniasklaidos atstovai privalo su savimi turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir dokumentą (kortelę), patvirtinančią, kad atstovaujama žiniasklaidos priemonei.

Renginyje dalyvauti galės tik iš anksto užsiregistravę žiniasklaidos atstovai.

Renginio programa Rukloje bus pateikta tik iš anksto užsiregistravusiems žiniasklaidos atstovams.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.09.10 11:07

Atgal