Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentei – tremtinių apdovanojimas už valstybės stiprinimą

2015-06-12

Penktadienis, birželio 12 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Tremtinių namuose, kur šalies vadovei buvo įteiktas aukščiausias politinių kalinių ir tremtinių bendrijos apdovanojimas „Vilties žvaigždė“. Prezidentei apdovanojimas skirtas už nuopelnus stiprinant Lietuvos valstybę.

„Tremtį išgyvenusių žmonių patirtis yra pavyzdys kiekvienai kartai, kad mylėdami savo tėvynę galime atremti visus sunkumus. Tremtis palietė kiekvieną šeimą, bet nepalaužė Lietuvos. Minėdami okupacijos 75-metį vėl susiduriame su grėsmėmis mūsų valstybei, tačiau Lietuvos niekas nesutryps, nes ją saugo mylintys žmonės“, – sakė Prezidentė.   

Pasak šalies vadovės, tremtį ir lagerius išgyvenusių žmonių stiprybė suteikė Lietuvai vilties ir jėgų eiti ilgu ir sudėtingu keliu į laisvę. Šiandien tremtinių ir politinių kalinių saugoma gyva atmintis yra įpareigojimas kiekvienam Lietuvos žmogui branginti ir ginti savo valstybę.

Šiuo metu Tremtinių namuose gyvena 60 tremtį ir nelaisvę Gulago lageriuose patyrusių žmonių. Net trys iš jų – 100 metų sulaukę senoliai. Tai vieninteliai specialieji globos namai Lietuvoje, skirti tremtį išgyvenusiems žmonėms.

Per 1941 metų birželį vykusius masinius trėmimus iš Lietuvos į Sibirą išvežta daugiau nei 17 tūkstančių žmonių. Per visą sovietų okupacijos laikotarpį ištremta ir lageriuose įkalinta daugiau nei 280 tūkstančių Lietuvos gyventojų.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.06.12 13:48

Atgal