Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė vyks į Briuselį ir Acheną

2019-05-27

Pirmadienis, gegužės 27 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, gegužės 28 d., darbo vizito išvyksta į Briuselį ir Acheną.

Briuselyje šalies vadovė dalyvaus Europos Vadovų Taryboje, kurios tikslas – aptarti Europos Parlamento rinkimų rezultatus.

Gegužės 23–26 d. visoje Europos Sąjungoje vykę rinkimai žymi naujos 5 metų Europos Parlamento kadencijos pradžią. Juose išsakyta piliečių valia nubrėžia vertybines ES politikos kryptis ir pradeda naują ES institucijų politinį ciklą.

Preliminarūs rinkimų į Europos Parlamentą rezultatai rodo, kad daugiausia balsų gavo tradicinės proeuropietiškos politinės partijos, kurios turės suformuoti naująją koalicinę daugumą ir sukurti atsvarą sustiprėjusiems euroskeptikams.

Iš Briuselio šalies vadovė vyks į Acheną, kur dalyvaus tarptautinio Karolio Didžiojo apdovanojimo įteikimo Jungtinių Tautų Generaliniam Sekretoriui Antonio Guterresui ceremonijoje. Vienas reikšmingiausių apdovanojimų, dar vadinamas politikos „Oskaru“, JT vadovui įteiktas už Europos vaidmens ir europinių vertybių, tokių kaip nuomonių pliuralizmas, tolerancija, dialogas ir atvira visuomenė, stiprinimą visame pasaulyje.

Antonio Guterresas ne kartą palaikė ir prisijungė prie Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvų Jungtinių Tautų lygiu skatinant moterų lyderystę, lygias galimybes, aktyvų dalyvavimą politikoje, versle ir visuomeniniame gyvenime.

Tarptautinį Karolio Didžiojo apdovanojimą 1950 m. įsteigė Acheno miestiečiai. Karo nualintame Senajame žemyne jis tapo simboliniu kvietimu siekti taikos, vienybės, solidarumo ir tarpusavio supratimo tarp tautų ir yra teikiamas už ypatingus nuopelnus Europos žmonėms.

Už išskirtinę lyderystę ir tvirtą asmeninį indėlį stiprinant Europos vienybę 2013 m. Karolio Didžiojo apdovanojimas įteiktas ir Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Šį garbingą apdovanojimą taip pat yra gavę Popiežius Jonas Paulius II ir Popiežius Pranciškus, Europos Sąjungos įkūrėjai – Jeanas Monnet, Konradas Adenaueris, Robertas Schumanas, taip pat Didžiosios Britanijos Premjeras Winstonas S. Churchillis, JAV Prezidentas Billas Clintonas, Čekijos humanistas ir šios šalies vadovas Vaclavas Havelas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Nyderlandų Karalienė Beatričė, Liuksemburgo Ministras Pirmininkas Jeanas Claude‘as Junckeris ir daugelis kitų iškilių politikų.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.05.27 10:36

Atgal