Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė: valdžios sprendimai turi atitikti žmonių lūkesčius

2019-03-05

Antradienis, kovo 5 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė tradiciškai susitiko su Seimo valdyba ir aptarė politines aktualijas bei svarbiausius artėjančios parlamento pavasario sesijos darbus.

Tokią tiesioginio dialogo formą Prezidentė nepertraukiamai tęsė su trijų Seimų valdybomis, ir toks bendradarbiavimas visada pasiteisino.

Pasak Prezidentės, ši pavasario sesija bus ypatinga. Tačiau, nepaisant karšto rinkiminio sezono, politinė darbotvarkė turi atliepti dabarties aktualijas ir pateisinti žmonių lūkesčius.

Įstatymų priimta daug, bet žmonių gyvenimo kokybė dėl to keičiasi mažai, socialinė atskirtis nemažėja, daugelis problemų gilėja.

Savivaldybių rinkimai parodė, kaip žmonės vertina valdančiuosius. Todėl svarbu, kad Seimas stiprintų parlamentinę kontrolę, ypač dėl jau vykdomų reformų.

Šalies vadovė pabrėžia, kad žmonėms reikia aiškumo dėl sujauktos pensijų reformos, kuri kelia sumaištį ir nepasitikėjimą privataus kaupimo sistema, vaikų teisių reforma turi užtikrinti saugią vaikystę.

Nuo pagrindinio tikslo nutolo ir švietimo reforma, o mokestinė pertvarka, užuot mažinusi pajamų nelygybę, tapo buhalteriniu skaičių perstumdymu iš vienos kišenės į kitą.

Visuomenės pasitikėjimą valstybe didina kova su korupcija. Pasak Prezidentės, vykstantis teismų sistemos istorinis apsivalymas nuo korupcijos likučių ją sustiprins, o didele dalimi atnaujintas teisėjų korpusas teikia vilčių, kad praeities įpročiai keičiasi.

Teismų sistema nuolat turi veikti sklandžiai, o tam reikalingi sprendimai neturi būti vilkinami. Šalies vadovė pabrėžė, kad jau metus Seime įstrigusios kartu su teisėjų bendruomene inicijuotos Teismų įstatymo pataisos, kurios padėtų užtikrinti didesnį teismų nepriklausomumą ir  skaidresnio bei profesionalesnio teisėjų korpuso formavimą.

Pasak Prezidentės, taip pat laikas sekti kitų valstybių pavyzdžiu ir atverti visuomenei valstybės registrų duomenis. Toks viešumas yra svarbus ekonomikos pažangai ir yra vienas svarbiausių antikorupciniu saugiklių.

Seimo politinės valios taip pat laukia Prezidentės iniciatyvos dėl viešųjų pirkimų komisijų depolitizavimo, apsaugant jas nuo galimų įtakų ir korupcinių apraiškų, dėl valstybės tarnybos skaidrinimo, vadovus ir specialistus įdarbinant tik per viešas atrankas, dėl antstolių piktnaudžiavimo įgaliojimais mažinimo, užtikrinant žmonėms teisingus įkainius.

Anot šalies vadovės, žmonės laukia teisingų ir jų lūkesčius atitinkančių sprendimų, kurie būtų priimami, įsiklausant į visuomenės balsą.

Per abi kadencijas Prezidentė inicijavo 134 įvairius įstatymų projektus. Vien šios kadencijos Seimui pateikti 43 įstatymų projektai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.03.05 12:23

Atgal