Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė teikia Seimui STT vadovo kandidatūrą

2018-03-12

Pirmadienis, kovo 12 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vadovaudamasi Konstitucija ir Specialiųjų tyrimų tarnybos įstatymu, pasirašė dekretą, kuriuo teikia Seimui pritarti Žydrūno Bartkaus kandidatūrai į Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus postą.

Beveik 20 metų patirtį STT sistemoje turintis Ž. Bartkus pastaruosius penkerius metus eina STT direktoriaus pirmojo pavaduotojo pareigas. Per šį laiką jis sėkmingai įgyvendino jam pavestus kriminalinės žvalgybos, baudžiamojo proceso ir analitinės antikorupcinės žvalgybos organizavimo ir kontrolės uždavinius, prisidėjo prie sudėtingų sisteminių nusikaltimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams išaiškinimo, politinės korupcijos atvejų atskleidimo.

Per visą savo karjerą STT sistemoje Ž. Bartkus sukaupė ir ilgametę vadovavimo patirtį. 1999 m. kaip specialistas pradėjęs dirbti STT Šiaulių skyriuje, vėliau jis buvo paskirtas šio skyriaus viršininko pavaduotoju, 7 m. vadovavo Šiaulių valdybai ir Šiaulių valdybos Operatyvinės veiklos skyriui. 2011 m. Ž. Bartkus pradėjo eiti STT Vilniaus valdybos viršininko pareigas.

Teisės magistro diplomą turintis 42 metų Ž. Bartkus yra reikšmingai prisidėjęs siekiant užtikrinti sėkmingą Lietuvos stojimo į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (EBPO) procesą – jis yra STT atstovas EBPO darbo grupėje dėl kyšininkavimo vykdant tarptautinius verslo sandorius. Tarptautinio bendradarbiavimo patirties įgijo stažuotėse JAV, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje, Vengrijoje.

Su kandidatu Prezidentė aptarė STT veiklos prioritetus ir pabrėžė, jog, siekiant ir toliau gerinti kovos su korupcija rezultatus, tarnybai būtina ypatingą dėmesį skirti korupcijos viešajame sektoriuje mažinimui, visuomenės nepakantumo korupcijai skatinimui, užtikrinti, kad ikiteisminiai tyrimai korupcinėse bylose būtų atliekami per kiek įmanoma trumpesnius terminus. Prezidentės teigimu, kova su korupcija negali būti selektyvi, o skaidrios veiklos reikalavimai galioja visiems be išimties.

Valstybės vadovė teigiamai vertina buvusio STT vadovo Sauliaus Urbanavičiaus veiklą ir tikisi, kad naujasis tarnybos direktorius tęs jo pradėtą darbą.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.03.12 11:23

Atgal