Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė susitiks su Nyderlandų Premjeru

2017-08-08

Antradienis, rugpjūčio 8 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė penktadienį, rugpjūčio 11 d., 9.30 val. susitiks su Nyderlandų Ministru Pirmininku Marku Rutte. Lietuvos ir Nyderlandų vadovų dvišalis susitikimas įvyks Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke Rukloje, kur šiuo metu tarnybą atlieka olandų kariai.

Vienas pagrindinių Olandijos premjero vizito tikslų – aplankyti NATO priešakinių pajėgų batalione tarnaujančius savo šalies karius. Šiuo metu Vokietijos vadovaujamo tarptautinio bataliono sudėtyje tarnybą atlieka 250 Nyderlandų karių. Lietuvoje taip pat dislokuota Olandijos karinė technika, pėstininkų kovos mašinos ir šarvuočiai. Olandų naikintuvai ne kartą vykdė Baltijos šalių oro policijos misiją. Šios šalies karininkai taip pat atlieka tarnybą NATO pajėgų integravimo vadavietėje Vilniuje. 

Prezidentė su Nyderlandų ministru pirmininku aptars saugumo grėsmes, artėjančių „Zapad 2017“ pratybų keliamą riziką, regiono saugumo užtikrinimo klausimus. Didelis dėmesys bus skiriamas 2018 m. NATO viršūnių susitikimo pasirengimui. Lietuvos siekis šiame susitikime – sprendimai, kurie dar labiau sustiprintų kolektyvinę gynybą, ypatingai Rytiniame Aljanso flange, padėtų efektyviai ir greitai reaguoti į kylančias grėsmes bei jas atgrasytų. 

Olandija, kaip ir Lietuva, aktyviai pasisako už kibernetinių NATO pajėgų sukūrimą ir kovą su propaganda bei melagingomis žiniomis. Mūsų valstybė palaiko Nyderlandų iniciatyvą sukurti „Karinį Šengeną“, kuris leistų sąjungininkų pajėgoms laisvai judėti po Aljanso teritoriją. 

Nyderlandai griežtai smerkia Rusijos agresiją Ukrainoje ir veiksmus, dėl kurių buvo numuštas Malaizijos oro linijų lėktuvas MH17, skraidinęs beveik 300 Olandijos ir kitų šalių piliečių. 

Susitikime taip pat bus kalbama apie Lietuvos ir Nyderlandų dvišalius santykius, aktualius ES klausimus, Baltijos, Šiaurės ir Beniliukso šalių bendradarbiavimą. 

Olandija – viena pagrindinių Lietuvos ekonominių partnerių. Tai antroji didžiausia investuotoja Lietuvoje ir septintoji pagal dydį mūsų prekybos partnerė. Vien tik per Roterdamo uostą keliauja 20 proc. Klaipėdos uosto krovos. Aktyvus dvišalis bendradarbiavimas vyksta ir plėtojant suskystintų dujų technologijas. Kasmet rengiamas Lietuvos ir Nyderlandų dvišalis forumas SGD plėtros klausimais. Klaipėdos terminalą valdanti bendrovė „Klaipėdos nafta“ bendradarbiauja su šios valstybės kompanijomis plečiant SGD paskirstymą autotransportu ir jūra, užpildant laivus jūroje.  

Nyderlandų vyriausybė taip pat neigiamai vertina „Gazpromo“ ketinimus tiesti „Nord Stream 2“ dujotiekį. 

Po dvišalio susitikimo Prezidentė su Olandijos premjeru Gaižiūnų poligone stebės NATO bataliono parodomąją programą, bendraus su jame tarnaujančiais kariais ir apžiūrės karinę technika. 

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Nyderlandų Ministro Pirmininko Marko Rutte susitikimo programa su informacija žiniasklaidai

Programoje žiniasklaidai numatyta: Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Nyderlandų Ministro Pirmininko Marko Rutte pasisveikinimas ir oficiali nuotrauka, protokolinės Prezidentės ir Nyderlandų premjero dvišalio susitikimo minutės, NATO priešakinių pajėgų bataliono parodomosios treniruotės stebėjimas Gaižiūnų poligone, Prezidentės ir Nyderlandų Ministro Pirmininko bendra spaudos konferencija. 

Žurnalistus, norinčius nušviesti Prezidentės ir Nyderlandų Ministro Pirmininko susitikimą Rukloje, kviečiame registruotis iki ketvirtadienio, rugpjūčio 10 d., 12 val. Krašto apsaugos ministerijos  Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamente el. paštu: vis@kam.lt. Registruojantis nurodyti: vardą/pavardę, atstovaujamą žiniasklaidos priemonę, kontaktinius duomenis (mob. tel. nr., el. pašto adresą). 

Užsienio žiniasklaidos priemonėms atstovaujantys, taip pat laisvai samdomi žurnalistai, norintys dalyvauti renginyje, pirmiausiai turi akredituotis Krašto apsaugos misterijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamente: el. paštu vis@kam.lt ir atsiųsti užpildytą anketą, asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją, laisvai samdomi žurnalistai – redakcijos raštą dėl medžiagos rengimo. 

Užsiregistravusius žurnalistus  penktadienį, rugpjūčio 11 d. kviečiame į Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką Rukloje (adresas:  Jonavos r., Rukla) atvykti vėliausiai iki 9 val.  Kontaktinis asmuo Rukloje:  kapitonas Skomantas Povilionis, tel.: +370 612 78315, paštas: Skomantas.Povilionis@mil.lt

Planuojama renginio pabaiga  Rukloje – apie 11.30 val.

Renginyje galės dalyvauti tik iš anksto užsiregistravę ir akredituoti žiniasklaidos atstovai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.08.10 11:54

Atgal