Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė susitiks su Belgų Karaliumi Philippe‘u

2017-05-03

Trečiadienis, gegužės 3 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, ketvirtadienį, gegužės 4 d., 12 val. susitiks su Belgų Karaliumi Philippe‘u. Šalies vadovė su Belgijos monarchu aptars dvišalius ryšius, Šiaurės ir Baltijos valstybių bendradarbiavimą su Beniliukso šalimis.

Po susitikimo Prezidentūroje Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Karalius Philippe’as  Rukloje 14.30 val. aplankys Belgijos karius, kurie tarnauja NATO priešakinių pajėgų bataliono sudėtyje.

Vizito metu ypatingas dėmesys bus skiriamas saugumo užtikrinimui regione bei visame rytiniame NATO flange. Bus aptartas atgrasymo priemonių įgyvendinimas ir pasirengimas artėjančiam NATO viršūnių susitikimui, kuris įvyks gegužės pabaigoje Briuselyje.

Prezidentės teigimu, Rusijai vis labiau demonstruojant nenuspėjamą ir agresyvų elgesį, Lietuva labai vertina tiesioginę NATO sąjungininkių paramą ir jų karių buvimą mūsų valstybės teritorijoje. Šiuo metu Lietuvoje dislokuota Belgijos logistinės paramos kuopa su 100 karių, ginkluote ir technika. Ji padėjo užtikrinti, kad Vokietijos ir Olandijos kariai ir sunkioji karinė technika sklandžiai atvyktų į Lietuvą. Mūsų valstybėje, NATO priešakinių pajėgų bataliono sudėtyje, taip pat bus dislokuoti Liuksemburgo, Norvegijos, Prancūzijos ir Kroatijos kariai. Belgija aktyviai prisideda ir prie NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse. Belgų naikintuvai buvo pirmieji, kurie 2004 m. pradėjo saugoti Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvę, jie dar 4 kartus rotavosi Zokniuose ir Amaryje, Estijoje. Šios valstybės kariai ir technika ne kartą dalyvavo karinėse pratybose Lietuvoje. 

Pagal prekybą Belgija yra 10-a pagal dydį Lietuvos ekonominė partnerė. Aktyvus verslo bendradarbiavimas vyksta su Flandrija. Užmegzti ryšiai tarp Klaipėdos ir Antverpeno uostų. Universitetai vykdo bendrus projektus gyvybės mokslų srityje. „Klaipėdos nafta“ ir belgų kompanija „Fluxys“ pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo suskystintų dujų technologijų srityje. Valonija yra įsteigusi stipendijų programas Lietuvos studentams ir dėstytojams mokytis prancūzų kalbos.

Belgų Karaliaus Filipo vizito darbotvarkė su informacija žiniasklaidai

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.05.04 11:25

Atgal