Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė susitiko su operos karaliumi Placido Domingo

2019-02-15

Penktadienis, vasario 15 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje viešinčiu vienu geriausių pasaulio operos solistų Placido Domingo.

Prezidentė padėkojo P. Domingo, tituluojamam operos karaliumi, už puikią dovaną Lietuvai Vasario 16-osios proga – išskirtinį koncertą Kauno „Žalgirio“ arenoje ir įteikė Trispalvę.

Pasak šalies vadovės, tai ypač prasmingas įvykis, nes šių metų pradžioje sukako 100 metų, kai po valstybės atkūrimo Kaunas de facto tapo laikinąja sostine ir Lietuvos atgimstančio kultūrinio gyvenimo centru. O šis maestro atvykimas ir koncertas gražiai dera su kauniečių programa „iš laikinosios į šiuolaikinę“ Europos kultūrinę sostinę, kokia miestas taps 2022 metais.

Anot Prezidentės, P. Domingo koncertas reprezentuoja Lietuvą kaip šalį, turinčią gilias operos meno tradicijas ir daug jo gerbėjų.

Prezidentė taip pat susitiko su Lietuvos operos primadona ir pasaulinio garso soliste Violeta Urmanavičiūte-Urmana, garsia operos žvaigžde Ana Maria Martinez bei žinomu Ispanijos dirigentu Jordi Bernaceriu, kurie rytoj kartu su P. Domingo dalyvaus šventiniame koncerte.

Jau  daugiau daugiau nei 3900 pasirodymų surengusio P. Domingo talentas įvertintas net 12 „Grammy“ ir 2 „Emmy“ apdovanojimais.

P. Domingo yra ne tik operos solistas, bet ir puikus dirigentas bei naujų operos talentų globėjas. Kaip orkestro vadovas, jis sukūrė per 500 operos pasirodymų ir simfoninių koncertų.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.02.15 17:09

Atgal