Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė priėmė teisėjų priesaikas

2015-05-25

Pirmadienis, gegužės 25 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą dėl penkių apylinkių teismų teisėjų skyrimo ir priėmė jų priesaikas.

„Teisėjo pareiga – padėti žmogui, todėl priimant sprendimus svarbu matyti ne tik įstatymo raidę, bet ir esmę. Tik nepriekaištingai vykdomas teisingumas padeda apginti žmogų ir pelnyti visuomenės pasitikėjimą“, – priimdama priesaikas sakė šalies vadovė.

Pasak Prezidentės, Lietuvos teismai – valstybės veidas, garbė ir sąžinė. Svarbu, kad pasitikėjimas teismais nuosekliai auga ir pirmą kartą per penkiolika metų teismais pasitiki daugiau žmonių nei nepasitiki. Tai rodo, kad teismai atsinaujina, tačiau tikėjimas teisingumu priklauso nuo kiekvieno teisėjo pastangų kokybiškai išnagrinėti bylas ir apginti žmogaus teises bei laisves.

Kauno apylinkės teismo teisėja paskirta Indrė Averkienė; Mažeikių rajono apylinkės teismo teisėja – Edita Gailienė; Skuodo rajono apylinkės teismo teisėja – Vaida Railienė; Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjomis paskirtos Rima Lipeikienė ir Ieva Stanislovaitienė.

Naujai paskirtiems teisėjams Prezidentė palinkėjo kantrybės, išminties ir atkaklumo, stiprinant teisinę Lietuvos valstybę.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.05.25 13:55

Atgal