Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė priėmė Peru ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2018-03-14

Trečiadienis, kovo 14 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Peru Respublikos ambasadoriaus Thierry Roca-Rey Deladriero skiriamuosius raštus.

Prezidentė su diplomatu kalbėjo apie stiprėjantį Lietuvos ir Peru dialogą, derybas dėl abipusiškai naudingų dvišalių sutarčių, ekonominio bendradarbiavimo galimybes, aptarė situaciją regione, kultūrinius ir mokslų mainus bei kitus aktualius klausimus.

Šalies vadovė pabrėžė, kad svarbu aktyviau ieškoti ekonominio bendradarbiavimo galimybių. Prie verslo kontaktų mezgimo prisidės Peru garbės konsulo Lietuvoje paskyrimas ir Peru verslo misija, kuri mūsų šalyje lankysis gegužės mėnesį.

Diplomatiniai santykiai tarp Lietuvos ir Peru užmegzti 1997 m. birželio 9 dieną.

Thierry Roca-Rey Deladrieras yra septintasis Peru ambasadorius Lietuvai, reziduoja Helsinkyje, taip pat yra akredituojamas Estijai ir Latvijai. Diplomatas anksčiau buvo ambasadorius Šveicarijoje, Užsienio reikalų ministerijos generalinis sekretorius, ėjo įvairias pareigas Peru atstovybėse Prancūzijoje, Maroke, Jungtinėje Karalystėje, Brazilijoje ir Belgijoje. 2017 m. paskirtas ambasadoriumi Suomijoje.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.03.14 13:36

Atgal