Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė priėmė Kroatijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2018-10-16

Antradienis, spalio 16 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Kroatijos Respublikos ambasadoriaus Krešimiro Kedmeneco skiriamuosius raštus.

Su naujuoju ambasadoriumi valstybės vadovė aptarė dvišalius ryšius, Lietuvos ir Kroatijos bendradarbiavimą Europos Sąjungoje bei kitus aktualius saugumo, ekonomikos ir energetikos klausimus.

Tai pirmas Kroatijos ambasadorius, reziduojantis Vilniuje, o nuo liepos 1 d. Zagrebe įsteigta Lietuvos ambasada. Anot Prezidentės, Kroatijai prisijungus prie Europos Sąjungos ir NATO abiejų šalių dialogas ir visapusis bendradarbiavimas stiprėja.

Pasak šalies vadovės, augančią kooperaciją saugumo srityje patvirtina ir Kroatijos sprendimas dislokuoti savo karius NATO priešakinių pajėgų batalione mūsų šalyje. Taip pat vykdomos bendros karinės pratybos, Kroatija prisijungusi prie Lietuvos vadovaujamo PESCO projekto, skirto greitojo reagavimo kibernetinėms pajėgoms sukurti.

Šiam diplomatui tai pirmas paskyrimas ambasadoriumi. Prieš paskyrimą, nuo 2016 metų, jis buvo Kroatijos ambasados Lietuvoje laikinasis reikalų patikėtinis. K. Kedmenecas yra įgijęs teisės išsilavinimą, diplomatinėje tarnyboje karjerą pradėjo 1993 m., dirbo ambasadose Vokietijoje, Švedijoje ir Danijoje.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.10.16 13:34

Atgal