Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė priėmė Italijos ambasadoriaus skiriamuosius raštus

2017-11-09

Ketvirtadienis, lapkričio 9 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Italijos Respublikos ambasadoriaus Lietuvai Francesco Fransoni skiriamuosius raštus. Susitikime kalbėta dvišalės ir europinės politikos, saugumo bei migracijos klausimais.

Pasak Prezidentės, Italija yra artima Lietuvos partnerė ir sąjungininkė, mūsų šalis ypač vertina Italijos indėlį į regiono saugumą dalyvaujant NATO priešakinių pajėgų kovinėje grupėje. Prezidentė pabrėžė, kad abi šalys prasmingai bendradarbiauja kultūros, mokslo ir prekybos srityse, Lietuvą ir Italiją sujungia gausūs istoriniai sąryšiai.

Ambasadorių su Lietuva sieja ir asmeniniai saitai. Diplomato senelis, bendravardis Francesco Fransoni tarpukariu buvo paskirtas Italijos pasiuntiniu Kaune. Jis skiriamuosius raštus taip pat įteikė lapkričio 9 dieną, 1935 metais.

Karjerą diplomatinėje tarnyboje ambasadorius pradėjo 1982 m., dirbo Italijos ambasadose Indijoje, JAV, Lenkijoje, nuolatinėje atstovybėje prie NATO. Nuo 2008 m. paskirtas ambasadoriumi Jordanijoje.  Prieš paskyrimą į Lietuvą dirbo Italijos Užsienio reikalų ministerijos Generaliniame politikos reikalų ir saugumo departamente, buvo specialusis ministro įgaliotinis Afganistanui ir Pakistanui.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.11.09 11:05

Atgal