Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė pradeda oficialų vizitą Izraelyje

2015-10-19

Pirmadienis, spalio 19 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pradeda oficialų vizitą Izraelyje. Vizito metu Prezidentę lydi užsienio reikalų ir ūkio ministrai bei Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.

Oficialų vizitą Prezidentė pradės Yad Vashem muziejuje pagerbdama Holokausto aukas ir pasodindama alyvmedį Tautų giraitėje. Pasak Prezidentės, Holokausto aukų atminimas yra svarbus Lietuvai, nes mūsų šalis šios tragedijos metu prarado labai daug savo piliečių.

Prezidentės teigimu, šiuo metu Lietuvos ir Izraelio santykiai yra pagarbūs ir atviri, geriausi per visą istoriją, todėl kokybiškai naują pagreitį gali įgauti tiek dvišalis dialogas, tiek bendradarbiavimas tarptautinėse organizacijose.

Jeruzalėje Lietuvos vadovė susitiks su Izraelio Prezidentu Reuvenu Rivlinu, planuojamas susitikimas ir su šios šalies premjeru Benjaminu Netanyahu.

Svarbiausia sąlyga sėkmingam šalių vystymuisi, pasak Prezidentės, yra taika, tačiau pastaruoju metu smurto protrūkiai Izraelyje kelia susirūpinimą visai tarptautinei bendruomenei. Todėl, susitikimuose su Izraelio vadovais daug dėmesio bus skirta geopolitinei situacijai bei Artimųjų Rytų Taikos Procesui, taip pat bus aptartas Jugtinių Tautų vaidmuo užtikrinant taiką konfliktų zonose.

Prezidentė lankysis ir Palestinoje, kur saugumo situaciją Artimųjų Rytų regione aptars su Palestinos Prezidentu Mahmoudu Abbasu.

Su Izraelio valstybės vadovais Prezidentė aptars ir dvišalių ryšių stiprinimą, ypač verslo, inovacijų, kibernetinio saugumo ir atsinaujinančios energetikos srityse. Lietuvą domina unikali Izraelio patirtis užsitikrinant kibernetinį saugumą – ypač valstybiniame sektoriuje ir šauktinių kariuomenėje rengiant nacionaliniam saugumui reikalingus IT specialistus. Izraelis yra viena iš pirmaujančių valstybių pagal kibernetinio saugumo sprendimus ir antra po JAV pagal parduodamų sprendimų apyvartą.

Tel Avive – Izraelio verslo sostinėje – Prezidentė atidarys pirmą kartą Izraelyje vyksiantį Pasaulio lietuvių ekonomikos forumą (PLEF), kuriame dalyvaus per 100 Izraelio ir Lietuvos verslo atstovų, ūkio, užsienio reikalų ministrai, savivaldybių merai, pasaulio litvakai ir išeivijos lietuviai. Pasak Prezidentės, valstybės ir verslo desantas Izraelyje vienu metu pristatys mūsų šalies privalumus, užmegs reikalingus kontaktus. Tiesioginiai diplomatiniai ir ekonominiai ryšiai su Izraeliu pasitarnaus visų Lietuvos žmonių gerovei.

Prezidentė susitiks ir su didžiausių Izraelio verslo kompanijų vadovais, kuriems pristatys Lietuvos ekonominę situaciją, sąlygas verslui, investavimo galimybes mūsų šalyje. Izraelis yra pasaulio lyderis mokslo ir technologijų, programinės įrangos, biotechnologijų, medicinos ir kibernetinio saugumo, žemės ūkio ir gyvybės mokslų srityse. Bendradarbiavimas su šia šalimi kuriant inovatyvius verslus gali svariai prisidėti ir prie mūsų šalies konkurencingumo didinimo.

Tel Avive Prezidentė taip pat atidarys Pasaulio litvakų forumą. Litvakai – iš Lietuvos kilę žydai ir jų palikuonys, pasak Prezidentės, yra geriausi Lietuvos viešosios diplomatijos ambasadoriai visame pasaulyje. Tai ypatinga labai atsakingų, išsilavinusių žydų bendruomenė, padedanti garsinti ir pristatyti Lietuvą pasaulyje. Daug litvakų priklauso politikos, verslo, teisės, meno elitui, padeda Lietuvai megzti santykius su kitomis valstybėmis, aktyviai kviečia investuoti mūsų šalyje. Izraelyje gyvena apie 200 tūkst. litvakų, tarp jų žymūs valstybės veikėjai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.10.19 09:55

Atgal