Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė pasveikino Rumuniją nacionalinės šventės proga

2017-12-01

Penktadienis, gruodžio 1 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Rumunijos Prezidentą Klausą Iohannisą šalies nacionalinės šventės – Susivienijimo dienos – proga.

Pasak šalies vadovės, Rumunija yra svarbi Lietuvos partnerė ir sąjungininkė. Panaši abiejų šalių istorinė patirtis, regionas, įsitvirtinimas žemyno ir euroatlantinėse valstybių bendrijose lemia bendras Lietuvos ir Rumunijos piliečių vertybes ir ilgalaikius valstybių tikslus – užtikrinti savo žmonių saugumą, gerovę, nepriklausomybę ir laisvę.

Sveikinime pabrėžiama, kad per kelerius pastaruosius metus Rumunija tapo ypač artima šalimi ir atsakinga bendraminte atsakant į kylančius iššūkius ir kartu sprendžiant daugelį žemyno, gynybos darbotvarkės klausimų. Lietuva ypač vertina Rumunijos indėlį, kuriuo daug prisidedama, kad bendras regiono saugumas stiprėtų.

Prezidentės teigimu, abi šalys užtikrintai plečia dvišalį dialogą, todėl tikimasi, kad nuosekliai didės ir galimybių Lietuvos ir Rumunijos piliečiams drauge įgyvendinti prasmingus ir šalims naudingus projektus. Prezidentė išreiškė įsitikinimą, kad sėkminga prekybos, investicijų, mokslo, turizmo, kultūros, švietimo bendradarbiavimo patirtis lems dar artimesnių abiejų šalių žmonių ryšių, tvirtos ir visapusės valstybių draugystės plėtrą.

Šalies vadovė palinkėjo Rumunijai ir visiems šalies žmonėms daug sėkmės, visapusiško saugumo ir klestėjimo.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.12.01 09:31

Atgal