Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė pasveikino Norvegiją nacionalinės šventės proga

2018-05-17

Ketvirtadienis, gegužės 17 d. (Sofija, Bulgarija). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Norvegijos Karalių Haraldą V Norvegijos Karalystės Konstitucijos dienos proga.

Prezidentės teigimu, Norvegija – labai svarbi Europos Sąjungos ir Lietuvos draugė ir partnerė. Šalies vadovė pabrėžė, kad abi šalys vienodai vertina grėsmes, mus sieja atsakinga narystė NATO ir bendras požiūris į daugelį žemyno ir saugumo darbotvarkės klausimų, vienija demokratinių vertybių gynyba. Anot Prezidentės Norvegiją pagrįstai vadiname ir artima Lietuvos sąjungininke, vertiname visapusę jos paramą Lietuvos vystymui ir saugumui.

Dvišalius abiejų tautų žmonių ryšius ir šalių draugystę sutvirtino praėjusį mėnesį įvykęs Norvegijos Kronprinco Haakono ir Kronprincesės Mette-Marit vizitas Lietuvoje. Pasak šalies vadovės, viešnagė reikšmingai prisidėjo tiek prie dvišalių politinių, tiek prie verslo ir kultūros ryšių plėtros.

Sveikindama nacionalinės šventės proga Prezidentė Karališkajai Šeimai ir visiems Norvegijos gyventojams palinkėjo džiugaus minėjimo, visokeriopos sėkmės ir klestėjimo.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.05.16 08:51

Atgal