Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė pasveikino Liuksemburgą nacionalinės šventės proga

2018-06-23

Šeštadienis, birželio 23 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Liuksemburgo Didįjį Hercogą Henrį nacionalinės šventės – Didžiojo Hercogo oficialaus gimtadienio – proga.

Šalies vadovė pabrėžė, kad Lietuva vertina Liuksemburgo solidarumą ir paramą užtikrinant gynybą regione, ypač priimant sprendimą dislokuoti šalies karius NATO priešakinių pajėgų batalione mūsų šalyje. Pasak Prezidentės, vienodas saugumo grėsmių suvokimas lemia aktyvų karinį bendradarbiavimą, prisideda prie būtino Aljanso operacinio efektyvumo ir gynybinių pajėgumų didinimo.

Pernai, minint atkurtų Lietuvos ir Liuksemburgo diplomatinių santykių 25-metį, Liuksemburgo Didysis Hercogas atvyko į Lietuvą su oficialiu vizitu. Šalies vadovės teigimu, karališkasis vizitas patvirtino ne tik augančią šalių draugystę, bet ir reikšmingus pasiekimus plėtojant tiek dvišalį valstybių dialogą, tiek bendradarbiavimą Europos Sąjungoje ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje.

Nacionalinės šventės proga Prezidentė Didžiajam Hercogui, karališkajai šeimai ir visiems Liuksemburgo žmonėms palinkėjo sėkmės, laimės ir klestėjimo.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.06.21 15:38

Atgal