Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė pasveikino Lenkiją Nepriklausomybės dienos proga

2017-11-11

Šeštadienis, lapkričio 11 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu nuoširdžiai pasveikino Lenkijos Prezidentą Andrzejų Dudą ir visus šalies žmones Nepriklausomybės dienos proga.

Prezidentės teigimu, ruošdamosi kitais metais minėti savo valstybių nepriklausomybės šimtmečius, Lietuva ir Lenkija kartu išlieka ištikimos tikslui toliau stiprinti ir įtvirtinti šalių ir piliečių nepriklausomybę.

Anot valstybės vadovės, Lenkija yra mūsų sąjungininkė ir partnerė regione, Europos Sąjungoje ir NATO, patikima bendramintė, su kuria drauge dirbame, kad aktualūs politiniai, ekonominiai ir saugumo iššūkiai būtų įveikti, o mūsų piliečių laisvė, vertybės ir interesai užtikrinti.

Sveikinime Prezidentė pabrėžė, kad Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas, pirmiausia strateginėse gynybos, transporto, energetikos, verslo ir inovacijų srityse, reikšmingai stiprina abi tautas ir valstybes, taip pat prisideda prie ilgalaikio mūsų regiono ir viso žemyno tvarumo.

Valstybės vadovė palinkėjo, kad artimi abiejų tautų žmonių ryšiai ir visapusis dialogas, bendri kultūros, švietimo, mokslo, visuomeninių mainų projektai padėtų sutvirtinti ne tik abiejų šalių, bet ir visos Europos ir jos piliečių atsakomybę, europinę dvasią, vertybes ir idėjas, atsparumą melui ir propagandai.

Sveikindama nacionalinės šventės proga, Prezidentė Lenkijai ir visiems šios šalies žmonėms palinkėjo didžiausios sėkmės, klestėjimo ir vienybės.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.11.10 14:40

Atgal