Lietuvos Respublikos Prezidentė

Prezidentė pasveikino A. Merkel ketvirtą kartą tapus Vokietijos Kanclere

2018-03-14

Trečiadienis, kovo 14 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir Lietuvos žmonių vardu pasveikino Angelą Merkel ketvirtą kartą tapus Vokietijos Federaline Kanclere.

Šalies vadovės teigimu, tai neabejotinas nuoširdaus darbo Vokietijos žmonėms įvertinimas. Atsakinga Angelos Merkel lyderystė ir drąsa svarbi visai Europai, sprendžiant esminius ekonominius, saugumo iššūkius bei kuriant Bendrijos ateitį.

Sveikindama Vokietijos Kanclerę Prezidentė pabrėžė, jog šiandien Lietuva ir Vokietija yra ypatingai artimos. Tai – ir asmeninių Vokietijos Kanclerės pastangų rezultatas. Šalies vadovės teigimu, Lietuva ypač vertina Angelos Merkel indėlį priimant istorinį sprendimą atsiųsti Vokietijos karius, kurie užtikrina mūsų šalies saugumą ir vadovauja Lietuvoje dislokuotam NATO priešakinių pajėgų daliniui.

Prezidentė Vokietijos Kanclerei palinkėjo visokeriopos sėkmės, stiprybės ir sveikatos šiame ypač svarbiame ir atsakingame darbe.

Praėjusių metų birželį Prezidentė Angelai Merkel įteikė valstybinį apdovanojimą – Vytauto Didžiojo ordino Didįjį kryžių, už atsakingą europinę lyderystę bei Lietuvos ir Vokietijos bendradarbiavimo stiprinimą.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.03.14 13:21

Atgal