Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas
*gestu_kalba* Easy to read

Prezidentė pasirašė sąžiningą konkurenciją skatinančius įstatymus

2019-06-25

Antradienis, birželio 25 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Konkurencijos, Teisėkūros pagrindų, Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo bei Reklamos įstatymų pakeitimų įstatymus, kurie skatins sąžiningą verslo konkurenciją, atgrasys nuo piktnaudžiavimo dominuojančia padėtimi ir vartotojų klaidinimo, neleis išvengti paskirtų baudų.

Už įstatymų pažeidimus – adekvačios baudos. Prezidentės inicijuotais Reklamos įstatymo ir Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymo pakeitimais nustatytos su įmonės pajamomis susietos baudos. Jos sieks iki 3 proc. metinių pajamų, bet ne daugiau nei 100 tūkst. eurų. Prasižengus pakartotinai, bauda bus griežtesnė.

Baudų apskundimas teismui jau nebus būdas vilkinti jų mokėjimą ar visai išvengti, pabloginus įmonės finansinę būklę. Konkurencijos įstatymo pakeitimais įtvirtinta prievolė sumokėti baudą per 3 mėnesius arba pateikti jos sumokėjimą užtikrinančią garantiją. Ją bus privalu pateikti ir tais atvejais, kai nutarimai dėl baudų skyrimo skundžiami teismui, po to ilgai ir dažnai nepagrįstai bylinėjantis.

Toks reglamentavimas ne tik užtikrins baudų neišvengiamumą, bet ir atgrasys nuo pažeidimų bei užtikrins viešąjį – baudų surinkimo į biudžetą – interesą.

Teisės aktų projektai iš anksto bus vertinami poveikio konkurencijai požiūriu. Teisėkūros pagrindų įstatymo pakeitimas tokią prievolę nustato teisės aktų rengėjams. Vertinimas leis nustatyti, ar teisės aktas nedarys žalos vartotojams ir visai valstybės ekonomikai. Jį atlikti šalims narėms rekomenduoja EBPO.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2019.06.25 10:37

Atgal