Lietuvos Respublikos Prezidentas Lietuvos Respublikos Prezidentas

Prezidentė pasirašė kariuomenę stiprinantį įstatymą

2018-06-13

Trečiadienis, birželio 13 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė įstatymą dėl kariuomenės struktūros ir karių skaičiaus 2019 ir 2024 metais nustatymo, kuris užtikrins tinkamą kariuomenės sukomplektavimą ir šalies gynybinių pajėgumų sustiprinimą.

Įstatymas numato, kad 2019 m. kariuomenę papildys 600 karių, iš jų didžiausią dalį – apie 500 – sudarys profesinės karo tarnybos kariai. Pastaraisiais metais piliečių valia ir noras tarnauti kariuomenėje leidžia sėkmingai stiprinti kariuomenės galią. Pernai kariuomenė padidinta bataliono dydžio karių skaičiumi – daugiau kaip 700. Ši tendencija turėtų išlikti ir artimiausioje ateityje.

Plečiant kariuomenės struktūrą ateinančius šešerius metus prioritetas bus teikiamas kovinės paramos stiprinimui. Prezidentės pasirašytas įstatymas numato, kad 2019 m. bus įsteigtas Ryšių ir informacinių sistemų batalionas. Jis papildys kariuomenės vadovavimo ir kontrolės pajėgumus, sustiprins kibernetinę gynybą. Iki 2024 m. įsteigtas papildomas Logistikos batalionas užtikrins tinkamą kariuomenės kovinių veiksmų aprūpinimą bet kokiose operacijose.

Dabartinė mišri kariuomenės struktūra yra optimali, todėl įstatyme numatyta išlaikyti šaukiamųjų į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą skaičių, kasmet pašaukiant nuo 3 800 iki 4 000 jaunuolių.

Principinės kariuomenės struktūros ir ribinio skaičiaus įstatymo projektui šių metų kovą pritarė Valstybės gynimo taryba, o gegužės 31 d. įstatymą priėmė Seimas.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2018.06.13 10:02

Atgal